istanbul escort
HABER AKIŞI

16 bin hektar toplulaştırıldı

 Tarih: 30-05-2019 13:28:42
Türkiye genelinde tarla içi geliştirme ve toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Eskişehir, Sakarya ve Kütahya illerinde yürütülen çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Aydın, “Eskişehir Odunpazarı ve Tepebaşı AT ve TİGH Projesi kapsamında toplam 10 mahallede askı çalışmaları tamamlanmış olup; yaz aylarında yer teslimleri yapılarak çiftçilerimizin yeni parsellerine geçişleri sağlanacak ve tarla içi geliştirme hizmetleri başlayacaktır. Toplam 16 000 ha olan projenin 2019 yılı sonunda tamamlanarak yeni tapuların dağıtılması hedeflenmektedir. Eskişehir Mahmudiye ve Sivrihisar AT ve TİGH Projesi kapsamında toplam 51 000 ha olup; 13 mahallede toplulaştırma çalışmaları gerçekleştirilecektir. Parsel malikleriyle mülakat çalışmaları devam etmekte olan projenin 2020 yılı sonunda tamamlanması hedeflenmektedir. Eskişehir İnönü AT ve TİGH Tamamlama Projesi kapsamında toplulaştırma çalışmaları daha önce tamamlanan 7 000 ha alanın, tarla içi geliştirme hizmetlerinin tamamlanması amacıyla ihale edilmiştir. Sanat yapıları ve stabilize kaplamalı yol imalatı çalışmaları devam eden projenin 2019 Haziran ayı sonunda tamamlanması hedeflenmektedir” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
EN ACI VEDA EN ACI VEDA Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması s..
Devrim finale kaldı Devrim finale kaldı TÜBİTAK tarafından İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Ch..
Muhteşem kapanış Muhteşem kapanış Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir’in gururu Mithat Körler Valilik..
MÜSİAD başarı diledi MÜSİAD başarı diledi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı