HABER AKIŞI

235 milyon borç

 Tarih: 16-09-2020 15:02:00  -   Güncelleme: 16-09-2020 17:02:52
  HABER VİDEOSU

Eskişehirspor’da Olağan Mali Genel Kurul dün akşam gerçekleşti. Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, kulübün borcunun 234 milyon 923 binTL olarak açıkladı.

 

 

Eskişehirspor’da herkesin büyük bir merakla beklediği kulübün borcu net şekilde dün akşam açıklandı.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılan Olağan Mali Genel Kurul’da çoğunluğa bakılmaksızın yapıldı. İlk genel kurula 89 üye katılmış kongre düne ertelenmişti. Dünkü genel kurula katılan sayının 78 olması herkesi üzdü.

Eskişehirspor için hiçbir kesimden destek alamadıklarını belirten Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mustafa Akgören’in ciddi projeleri kamuoyuyla yakında paylaşacaklarını söyledi.

Özellikle şehirde dolaşan dedikodularla ilgili olarak görüşlerini açıklayan Başkan Akgören, “Camia kenara çekilin derse. Kulübün menfaatini düşünüp 10 saniyede karar alırız. Eskişehirspor'un menfaatine olan bir teklife 10 saniye bile düşünmeyiz. Ve böyle bir teklif de oldu. Bunun ayrıntılarını şu an açıklamak istemiyorum. Ama bunu bilenler biliyor” dedi.

Halen bu şehirde “Şu Eskişehirspor bir kapansa da, yok olsa da kapımız çalınmasın rahatsız edilmeyelim” diyen ciddi bir kitlenin olduğuna işaret eden Başkan Mustafa Akgören, “Eskişehir'in en büyük sorunu vallahi billahi Eskişehirspor! Takım kazanınca pazartesi günü şehir başka havaya bürünüyor. Kaybedince de toplu cenaze çıkmış gibi oluyor. Biz kulübümüze Eskişehirspor’un en zor gününde sahip çıkmışız. Bizim için çekilmek Eskişehirspor adına en basitidir. Kimse endişelenmesin bu makama yapışıp bizden başkası bu koltukta olmaz diye kimse düşünmesin. Konu Eskişehirspor ise gerisi teferruattır.

Şehirde aslı astarı olmayan dedikodular kulağımıza geldi. Buradan bütün Türkiye’ye kendimizi madara etmeye gerek yok. Her türlü doğru bilgiyi benden alabilirsiniz. Eskişehirspor’un adını değiştirmeden üç tane yıldızıyla kendi arması, rengiyle devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

VEFAKAR TARAFTAR KARTI

Yönetim olarak değişik projeler hazırlığı içinde olduklarını da vurgulayan Başkan Mustafa Akgören, “Pandemiden dolayı loca satamıyoruz, reklam alamıyoruz, bilet satamıyoruz. Federasyondan loto, iddia gelirleri zaten borçlara gidiyor” dedi.

Akgören sözlerini şöyle sürdürdü “Bir gelir gelmiyor kulübümüze. Şimdi 4 elle işlere sarıldık. Gelemeyecekleri halde loca satıyoruz. Sıcak parayı kulübe getirecek bir proje sunuyoruz. Vefakar Taraftar Kartı çıkartıyoruz. Eskişehir’de karşılığının olmasını bekliyoruz. Taraftarlarımız kulübümüze verdiği desteğin karşılığını almalı diye düşünüyoruz. Gürlife Hastanesi ile sağlık sponsorluğu anlaşması yapmıştık. Taraftarlarımıza bu hastaneden faydalanmaları adına yüzde 20 indirimli tedavi imkanı sağlayacağız. 100 binlik barajı yakalarsak 50 milyon ile biz Eskişehirspor’un tüm borçlarını kapatacağımıza inanıyoruz.”

 

  GÜNDEM HABERLERİ
Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti Gençlik Kolları İl Baş..
EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve EOSB ESBEM Başkan Vekili Ya..
“AMAN DİKKAT!” “AMAN DİKKAT!” Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesinde Ko..
Okullar Pazartesi’ye hazır Okullar Pazartesi’ye hazır Yeni eğitim ve öğretim yılına saatler kala Eskişehir’de tüm okullarda Covid-19 s..
  SİYASET HABERLERİ
Millet İttifakı buluşması Millet İttifakı buluşması Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın siyasi partilerin temsilcileri ile temas..
HABER ARŞİVİ
Yukarı