istanbul escort
HABER AKIŞI

24’üncü Nartlanı Toy Günü Festivali gerçekleştirildi

 Tarih: 08-07-2019 17:32:17
  HABER VİDEOSU

Bu yıl 24’üncü düzenlenen Nartlanı Toy Künü etkinliklerinde Türkiye'de yaşayan Karaçay-Malkar Türkleri bir araya geldi. 
Eskişehir Kuzey Kafkas, Karaçay - Balkar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Şehri Derya Parkı'nda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Halk oyunları, şiirler ve şarkılar ile devam eden programda her yaştan vatandaş güzel havanın ve etkinliklerin tadını çıkardı. Açılan stantlarla birçok kültürel ürün vatandaşlar ile buluşurken etkinliklere Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü’nün yanı sıra AK Parti EskişehirMilletvekili Emine Nur Günay, Milliyetçi Hareket Partisi EskişehirMilletvekili Nurullah Sazak, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen ve Dernek Başkanı Musa Korkmaz katıldı. Dernek Başkanı Musa Korkmaz etkinliklerde yaptığı konuşmada, “Biz Karaçay Malkar Türkleri olarak Türkiye’de 135 senedir yaşıyoruz. 135 senedir ülkemizin hükümetine en az yükü olan milletiz. Biz çalışkan ve üretken bir milletiz. Biz halk olmayı bilen, vatanını seven bir milletiz. Onun için buradayız hepimiz. Ülkemizin birlik ve beraberliği için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapacağız. Çocuklarımızı da böyle yetiştiriyoruz” ifadelerini kullandı. 

  GÜNDEM HABERLERİ
EN ACI VEDA EN ACI VEDA Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması s..
Devrim finale kaldı Devrim finale kaldı TÜBİTAK tarafından İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Ch..
Muhteşem kapanış Muhteşem kapanış Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir’in gururu Mithat Körler Valilik..
MÜSİAD başarı diledi MÜSİAD başarı diledi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı