HABER AKIŞI

Aile Sigortası hayata geçmeli

 Tarih: 05-05-2020 04:00:00

CHP İl Başkan Yardımcısı Ali Osman Üstün, Aile Sigortası hakkında açıklama yaparak sistemin önemine dikkat çekti.

Şu günlerde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ısrarla üzerinde durduğu Aile Sigortası acaba nedir? Aile Sigortası Kayıt dışı ekonomi ve istihdam problemlerinin azaltılması, mevcut sistemdeki usulsüzlüklerin sona erdirilmesi (2 kez destek verilmesi, yandaş alımları vb.), sosyal desteklerin, Aile Sigortası Kurumu çatısı altında birleştirilmesi sayesinde, sağlanacak kaynak tasarrufu, sosyal yardım amacıyla kullanılan yerel yönetim kaynaklarının, bu alana yönlendirilmesi ve iktidarın kayırmacı politikalarından kaynaklanan israfın Aile Sigortası Maaşına aktarılması ile, Aile Sigortasının Bütçesi oluşturulacaktır.Bu gün Aile Sigortası olsaydı, güvencesiz ve yoksul vatandaş kalmayacaktı. Vatandaşlarımız, barınma, yeme, içme ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için en az asgari düzeyde bir destek alacaklardı” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı