HABER AKIŞI

ALPU’NUN NÜFUSU KAÇ

 Tarih: 17-10-2020 11:36:55
İlçeye girişte bulunan iki levhada ilçe nüfusu farklı görülüyor.

Alpu ilçesinin gerçek nüfusunun ne kadar olduğu merak konusu haline geldi. İlçe ye gidip gelenler gördükleri rakamlar karşısında şaşkına dönüyor. Alpu ile Beylikova ilçelerinde gidiş dönüşler sırasında yol kenarında bulunan ve ilçenin nüfus oranı belirten levhalardaki rakamların farklı olması görenlerin kafasını alt üst etti. Alpu ilçesine gelirken nüfus tabelasın da 11 bin yazarken Beylıkova ilçesinden Akpu ilçesinde giriş levhasında nüfus sayısının 11600 olduğunu fark eden vatandaşlar, karayolları genel müdürlüğünü yaptığı hatadan vazgeçmesi için çağrıda bulundu. Levhalarda Alpu ilçesinin nüfusu 600 kişi fazla ve eslik olarak yazılmasına tepki gösteren ilçe sakinleri de “Bizimle resmen alay ediyorlar. Defalarca değiştirmeleri için başvuruda bulunmamıza rağmen hiçbir yetkilide gelip değiştirmedi. İlçemizin gerçek nüfusunu öğrenmek istiyoruz” diye çağrıda bulundular.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN Odunpazarı Belediyesi, TOKİ’nin bir vatandaşın Karapınar 2.Etap Kentsel Dönüşüm ..
OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki sorunları dile getirirken İl Mil..
TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR AK Parti Tepebaşı İlçe 5. Olağan genel kongresi yapıldı. Tek adayla gerçekleşen ..
Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tepebaşı İlçe teşkilatı tarafından bölgedeki mahal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı