HABER AKIŞI

Alpu’yu tanıtacaklar

 Tarih: 12-01-2020 04:00:00

 Yeni oluşan bir dernek olan ALPU-DER kültürel etkinliklerin yanı sıra Alpu'nun tanıtımı için çalışmalar gerçekleştirecek... Kısa adı ALPU-DER olan Alpu ve Mahalleleri Yardımlaşma Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Cengiz Filiz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek binasında BİR AÇIKLAMA YAPTI. Alpu-Der'in amaçları ve gerçekleştirmek istedikleri faaliyetler hakkında bilgi veren Başkan Cengiz Filiz, Alpu’nun kültürel özelliklerinin tanıtımını için etkinlikler yapacaklarını ve ilçenin gelişimi için çaba gösterenlere destek vereceklerini açıkladı. Alpulular arasındaki dayanışmayı arttırmayı amaçladıklarını vurgulayan Alpu-Der Başkanı Cengiz Filiz, Alpu’ya özgü “Kaz etli pilav günü”nün yanı sıra Bozan sucuklarının tanıtımı ve çiğbörek günü gibi tanıtım günleri yapacaklarını söyledi. Cengiz Filiz, “Amacımız Eskişehir, Alpu ve bağlı mahallerdeki Alpuluları yan yana getirmek ve hemşerimiz arasındaki sosyal dayanışmayı güçlendirmek, yeni kuşakların birbirini tanımasını bağlamak ve Alpu’nun gelişimi için çalışanlara destek vermek. Bunun yanı sıra Alpu’ya özgü kültürel özellikleri de tanıtmaya çalışacağız. Yeni kurulmuş bir derneğiz. İleri bir süreçte maddi durumu iyi olan hemşerilerimizin, dar gelirli ailelere mensup öğrencilere burs vermesinde de aracı olmak istiyoruz. ihtiyaç sahibi öğrencileri belirleyeceğiz” dedi. Alpu-Der Atatürk Caddesi’ne yakın  bir sokaktaki binada faaliyet gösteriyor. 

  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı