istanbul escort
HABER AKIŞI

Anadolu’dan tarih eğitimine destek

 Tarih: 16-07-2019 04:00:00

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hıdır Karaduman’ın yürütücüsü olduğu “Tarih Eğitimi İçin 3 Boyutlu Yazdırılabilir Eserler Müzesi” başlıklı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından kabul edildi. TÜBİTAK’ın “1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı-Tarih Eğitiminin İyileştirilmesi Çağrısı” kapsamında kabul edilen proje ile lise tarih derslerini desteklemek amacıyla dünyada ve Türkiye’deki müzelerde yer alan eserlerden oluşan “Üç Boyutlu Yazdırılabilir Eserler Müzesi’nin (3B-YEM)” geliştirilmesi; geliştirilen müzenin uygulama süreci içerisinde değerlendirilmesi ve liselerde uygulanabilmesine yönelik bir model önerisi sunulması planlanıyor. Aynı zamanda bu çalışma sayesinde projenin çağrı metninde yer alan “eğitim kurumlarında gerçekleştirilen tarih öğretme-öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi” ve “tarih ve tarih bilgisini toplumun tüm kesimlerine sunan kaynak, ortam ve süreçlerin iyileştirilmesi” amaçlarına katkı sunulması bekleniyor. 

  GÜNDEM HABERLERİ
KANYONDA FECİ ÖLÜM KANYONDA FECİ ÖLÜM Eskişehir’den Bilecik Harmankaya Kanyonu’na giden 5 kişi sele kapıldı. 2’si kadı..
Gökyüzünün ihtiyar delikanlıları Gökyüzünün ihtiyar delikanlıları Ankara'da lisede okurken havacılık etkinliklerine katılarak gökyüzü sevdasına tu..
Tarlada ölü bulundu Tarlada ölü bulundu Eskişehir'in Beylikova ilçesinde koyunlarını otlatmaya çıkan bir çoban arazide ö..
Ateşle toprağın dansı Ateşle toprağın dansı Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Ahşap Heykel ve Ulusal Lületaşı Festivalini..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı