istanbul escort

HABER AKIŞI

Anadolu’dan tarih eğitimine destek

 Tarih: 16-07-2019 04:00:00

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hıdır Karaduman’ın yürütücüsü olduğu “Tarih Eğitimi İçin 3 Boyutlu Yazdırılabilir Eserler Müzesi” başlıklı proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından kabul edildi. TÜBİTAK’ın “1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı-Tarih Eğitiminin İyileştirilmesi Çağrısı” kapsamında kabul edilen proje ile lise tarih derslerini desteklemek amacıyla dünyada ve Türkiye’deki müzelerde yer alan eserlerden oluşan “Üç Boyutlu Yazdırılabilir Eserler Müzesi’nin (3B-YEM)” geliştirilmesi; geliştirilen müzenin uygulama süreci içerisinde değerlendirilmesi ve liselerde uygulanabilmesine yönelik bir model önerisi sunulması planlanıyor. Aynı zamanda bu çalışma sayesinde projenin çağrı metninde yer alan “eğitim kurumlarında gerçekleştirilen tarih öğretme-öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi” ve “tarih ve tarih bilgisini toplumun tüm kesimlerine sunan kaynak, ortam ve süreçlerin iyileştirilmesi” amaçlarına katkı sunulması bekleniyor. 

  GÜNDEM HABERLERİ
UZLAŞTIRMA YASAKLANSIN UZLAŞTIRMA YASAKLANSIN Eski kocası tarafından vahşice öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın saldırganla uzlaştı..
Göre göre öldürüldü Göre göre öldürüldü Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri, eski eşi tarafından satırla yarala..
Eskişehir ilk 10’da Eskişehir ilk 10’da Dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesi hazırlanırken, Türkiye’den Eskişehi..
Eli öpülesi kadınlar Eli öpülesi kadınlar Tepebaşı ilçesine bağlı Nemli Mahallesi'nde faaliyet gösteren manyezit madeninde..
HABER ARŞİVİ
Yukarı