HABER AKIŞI

Asgari ücret vergisiz olsun

 Tarih: 30-12-2019 04:00:00

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Özlem Güngör, asgari ücrete yapılan zammı eleştirerek, “Asgari ücretin en az net 2650 TL olmalı ve vergi dışı bırakılmalı” dedi.

Haftalık Pazar Toplantısı’nda konuşan Güngör, “Asgari ücret tespit komisyonunu 2 Aralık ta başlayan toplantılarında asgari ücret net 2324 TL olarak açıklandı.Ülkemizde yaklaşık 10 milyon kişi asgari ücret ve altında ücretle çalışmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de açıkladığı gibi; biz İYİ Parti olarak asgari ücretin en az net 2650 TL olmasını ve asgari ücretin vergi dışı bırakılmasını istiyoruz.Bu rakam tesadüfen ortaya atılmış bir rakam değildir. Öncelikle her yıl yapılan araştırmalarda Kasım 2019 itibarı ile 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 2.102,83 TL ye, çocuksuz bekar bir çalışanın yaşama maliyeti 2.577,94 TL’ye, yoksulluk sınırının da 6.849,62 TL ye yükselmesi, 4 kişilik bir ailede 2 kişinin asgari ücretle çalışması durumunda yoksulluk sınırına yakın, yani hayatını idame ettirebilecek, çocuklarını okutabilecek bir gelire yaklaşması bakımından önemlidir. Son bir yıllık zaman diliminde, sadece mutfak enflasyonu yüzde 26, doğalgaz yüzde 53, elektrik yüzde 40 artmışken, asgari ücrete sadece yüzde 15 zam yapılması, asgari ücretle çalışan 10 milyon kişiyi açlığa, sefalete terk etmekten başka bir anlam taşımaz” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı