HABER AKIŞI

Batıkent kapalı pazar istiyor!

 Tarih: 14-07-2020 11:55:28
Eskişehir’in modern ve gelişen mahallesi Batıkent’te semt pazarı olmaması vatandaşları sıkıntıya sokarken mahalleli bölgeye kapalı pazar yapılmasını istiyor.

Modern yapılaşma, cadde ve bulvarları ile Eskişehir’in gelişen mahallelerinden Tepebaşı Batıkent Mahallesi’nde nüfus hızla artarken bölgede bir pazaryerinin olmaması vatandaşların tepkisine yol açıyor. Sebze ve meyve alışverişleri için bazı marketlere mecbur bırakıldıklarını belirten vatandaşlar, “Eskişehir’in birçok noktasında kurulan semt pazarı nedense Batıkent’te yok. Özellikle böyle gelişen ve halen yapılaşmanın sürdüğü mahallede kapalı pazar olması gerekiyor. Alışveriş için ya diğer mahallelere gidiyoruz ya da marketlerin yüksek fiyatlardan satışına mecbur ediliyoruz” diyerek tepki gösterdi. Zaman zaman mahallede seyyar satışların da yapıldığını belirten Batıkent sakinleri, “Burada da inanılmaz fahiş fiyatlarla ürün satanlar var. Böylesi bir mahallede alışveriş yapacak bir kapalı pazaryerinin olmaması akıl alacak gibi değil. 2020 yılında Batıkent halkı başka mahallelerdeki pazarlara gitmeye, yüksek fiyatla satış yapan marketlere neden mecbur ediliyor? Bu konuda çözüm istiyoruz. Biz bu kentte yaşamıyor muyuz?” diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı