HABER AKIŞI

Boyacıoğlu’ndan eğitime destek

 Tarih: 27-11-2020 13:33:12
Boyacıoğlu Mahallesi sakinleri kendi aralarında topladıkları para ile aldıkları 3 tableti, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne teslim ettiler.

Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim EBA sisteminden yararlanamayan çocuklara yönelik başlattığı kampanya  devam ediyor. Bir yandan gelen bağışları ve vatandaşların ulaştırdıkları tablet, televizyon ve bilgisayarları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da hayırsever Eskişehirlilerden bağışları toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Boyacıoğlu Mahalle Muhtarı Volkan Atak’ın mahalle sakinlerini destek kampanyası ile ilgili bilgilendirmesiyle alınan 3 adet tablet, Hukuk Fakültesi öğrencisi de olan Zeynep Gönen tarafından ESMEK’e ulaştırıldı. 

Türkiye’de EBA’dan faydalanamayan on binlerce ihtiyaç sahibi olduğuna dikkat çeken Gönen, Büyükşehir Belediyesi’nin bu kampanyasının çok değerli olduğunu ifade etti. Gönen “Mahalle Muhtarımız Volkan Bey’in bizleri bilgilendirmesiyle mahalle sakinleri olarak topladığımız paralar ile 3 adet tablet aldık. Bu tableti gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağına inandığımız Büyükşehir Belediyemize teslim ettik. 3 tablet az gibi gözükse de Eskişehir’de yüzlerce mahallemiz var. Her mahalle muhtarı başlatacağı kampanya ile yüzlerce çocuğun yüzünü güldürebiliriz. Ben bu başlattığımız desteğin diğer mahallelere de örnek olacağını düşünüyorum” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MAAŞLAR DÜŞÜK ZAMLAR YÜKSEK MAAŞLAR DÜŞÜK ZAMLAR YÜKSEK Arka arkaya gelen zamlarla eriyen maaşlarına ek zam isteyen memurlar bordro yakı..
BELEDİYE KİRACISI ESNAFA KİRA YOK BELEDİYE KİRACISI ESNAFA KİRA YOK Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sosyal medyadan yaptığı paylaşımda..
Sokak hayvanları unutulmuyor Sokak hayvanları unutulmuyor Tepebaşı Belediyesi soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlana..
HABER ARŞİVİ
Yukarı