istanbul escort

HABER AKIŞI

Çelik irademiz yenilgiye uğrattı

 Tarih: 15-07-2019 04:00:00

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Çakacak, yayımladığı mesajında, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde halkımızın çelik iradesi karşısında bu işgal güçleri unutulmaz bir yenilgiye uğramıştır” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz 2016’da Türkiye’nin milletine ve demokrasisine alçakça kast eden hain bir darbe girişimine maruz kaldığını belirtti. Çakacak, “Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen ve Türkiye’ye, yıllarca kol kanat gerdikleri terör örgütlerin saldırılarıyla baş eğdiremeyeceğini anlayan karanlık güçler, himayesine aldıkları FETÖ Terör Örgütü’nün, aklını ve vicdanını kendilerine teslim etmiş elemanları vasıtasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, cumhurbaşkanımızı, polisimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmıştır. Cumhurbaşkanımız liderliğinde halkımızın çelik iradesi karşısında bu işgal güçleri unutulmaz bir yenilgiye uğramıştır” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz ölümü gözünde öldürmüş bir milletin yazdığı bir demokrasi destanıdır”  diyen Vali Çakacak, mesajının devamında 15 Temmuz’un bir ‘demokrasi destanı’ olduğunu hatırlattı. Çakacak, “15 Temmuz; hür iradesini asla başkalarına teslim etmeyen, canını ve kanını mukaddes bildiği değerlere adamış olan, vatanını ve milletini canından aziz bilen, ölümü gözünde öldürmüş bir milletin tarihin altın sayfalarına yazdığı bir demokrasi destanıdır. Bu destan nesilden nesile aktarılarak milletimizin hafızasında unutulmadan kalacaktır. 251 şehidimizi rahmetle yâd ediyorum. 2 bin 193 gazimize ve demokrasimiz için sokaklara dökülmüş vatandaşlarımıza minnetimi arz ediyorum. İstanbul’da şehit edilen ilimiz Çifteler ilçesinden 26 yaşındaki Polis Memuru Fatih Dalgıç’a da şehadetinin 3’üncü yıldönümü vesilesiyle bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum” diye belirtti. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak yayımladığı mesajının sonunda Eskişehirlileri bayrakları ile Vilayet Meydanı’na davet etti. HM

HABER ARŞİVİ
Yukarı