HABER AKIŞI

CHP 97 yaşında

 Tarih: 10-09-2020 04:00:00

CHP kuruluşunun 97’nci yıldönümünü kutladı, Vilayet meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile başlayan törende, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel konuşma yaptı.

İl Başkanı Taşel konuşmasında şunları dile getirdi: “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığımız, 9 Eylül 1923’te kurduğunuz Cumhuriyet Halka Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak karşınızdayız. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç gitmediği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimlerinizle 2’nci Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.”

Yıldönümü kutlamaları kapsamında daha sonra Hamamyolu köprüsü, ulus anıtında resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

  GÜNDEM HABERLERİ
Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti Gençlik Kolları İl Baş..
EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve EOSB ESBEM Başkan Vekili Ya..
“AMAN DİKKAT!” “AMAN DİKKAT!” Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesinde Ko..
Okullar Pazartesi’ye hazır Okullar Pazartesi’ye hazır Yeni eğitim ve öğretim yılına saatler kala Eskişehir’de tüm okullarda Covid-19 s..
  SİYASET HABERLERİ
Millet İttifakı buluşması Millet İttifakı buluşması Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın siyasi partilerin temsilcileri ile temas..
HABER ARŞİVİ
Yukarı