HABER AKIŞI

Çocuklar risk altında

 Tarih: 25-07-2020 11:53:56
AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay Adalet Komisyonu’nda ‘Internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin’ görüşmelerine katıldı. Sabah beşe kadar devam eden komisyon çalışmasında söz alan Günay çocukların karşı karşıya kaldığı risklerden bahsetti.

Sosyal medya düzenlemesinin çok gerekli olduğunun altını çizen Prof. Dr. Günay, “Sosyal medya düzenlemesinin konuşulduğu bir televizyon programına katılmıştım. Ertesi gün bir genç kızımız kız kardeşi ile ilgili bir mesaj paylaştı. Gönderdiği mesajı okuduğumda gerçekten ayrı bir kuşak olduğumu anladım, bambaşka bir dünya var. Ve bu kitle 14 yaş ve altı. Bu çocuklarımızın kimliksiz, cinsiyetsiz, hedefsiz birer birey olarak yetişmelerine yönelik sistemli girişimler var. Bu toplumsal bir sorun ve geleceğimiz için büyük bir risk. Bunun farkında olmalıyız, gerekli düzenlemeleri yapmalı, gerekli tedbirleri almalıyız” diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı