Son Dakika : FRİGYA DAVETİ 12/6/2016
Anasayfa Güncel Bölge Spor Polisiye Ekonomi Kültür-Sanat Dünyadan Yurttan Haberler Günün Haberleri Otomobil Haftanın Söyleşisi
Haber Arşivi | İlk Sayfa Arşivi | Astroloji | Eskişehir'den Kareler | Vizyondakiler | Künye | İletişim
Güncel   /   [08.06.2012]
TERMALDE PLANSIZ İŞLER

Çevre ve Sağlık Komisyonundan sorumlu Ak Partili İl Genel Meclis Üyesi Mesut Ör tarafından, Eskişehir Kızılinler bölgesinde yapılan jeotermal su rama çalışmalarının neticelerini anlatan rapor okundu. Raporda, bölgede 3 noktada sürekliliği mevcut kaynak bulunduğu ve su sıcaklıklarının 30 derece ve 50 derece olduğunun tespit edildiği belirtilirken Anadolu Üniversite’nin de bölgede ki potansiyelin ortaya çıkarılması için araştırma yaptığı bilgilerine yer verildi.

PROJE OLMADIĞI İÇİN YATIRIM OLMADI

Rapor sonunda CHP’li İl Genel Meclis Üyesi İshak Gündoğan, 6-7 yıldır sürdürülen araştırma incelemelerin neden sonuçlandırılamadığını ve yatırıma açılmasında gecikildiğini sorması üzerine meclis hareketlendi. Gündoğan’ın bu çıkışına Ak Partili Meclis Üyeleri Süleyman Bakal ve Harun Çetintürk karşılık verdi. Harun Çetintürk, İshak Gündoğan’ı sadece muhalefet olsun diye konuşmakla itham ederken karşılıklı atışmaları Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı sonlandırdı. Başkan Yapıcı, Belediyelerin 1/1000 ve 1/5000’lik projeleri olmadığın için yatırımlar yapılamadı.

ACİLEN BİR PLANA İHTİYAÇ VAR

Bölgede ki çalışmaların planlama ve araştırma aşamasında olduğunu belirten Başkan Yapıcı, “Sorun alt belediyelerin ölçek projelerini hazırlamamış ve tamamlamamış olmasından ileri gelmektedir. Meclisin plan ve imar hazırlama gibi bir özelliği olmaması nedeniyle belediyelerin üzerlerine düşen görevi yapmaları halinde İl Genel Meclisi de gereğini yapacaktır” diye konuştu.  Meclis diğer gündem maddelerinin görüşmesi ile son bulurken termal tartışması dışarıda da üyeler arasında devam ederek meclis dışına taştı. (HM)

Diğer Haberler


Bu habere henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu sen yap.
Okuyucu Yorumları


    
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sehirgazetesi.com.tr sorumlu tutulamaz.
 
>
copyright © 2011 | Şehir Gazetesi
Design & Code by ASD