Son Dakika : FRİGYA DAVETİ 12/6/2016
Anasayfa Güncel Bölge Spor Polisiye Ekonomi Kültür-Sanat Dünyadan Yurttan Haberler Günün Haberleri Otomobil Haftanın Söyleşisi
Haber Arşivi | İlk Sayfa Arşivi | Astroloji | Eskişehir'den Kareler | Vizyondakiler | Künye | İletişim
Güncel   /   [23.08.2012]
İsmi Şehir olacak

350 milyon TL ile rekor bir sağlık yatırımı olan Kampus Hastanede ihaleye çıkılmasının ardından proje de netleşmeye başladı. En dikkat konulardan biri de hastanenin adı “Eskişehir Şehir Hastanesi Kampusu” adının verilmesi oldu. AK Parti iktidarı döneminin Eskişehir’de yapacağı en büyük sağlık yatırımı olan Kampus Hastane Projesi’nde bir süre önce ön yeterlilik ilanı duyurulmuştu. Ulusal basında çıkan ihale ilanları ve haberlerin ardından proje de yaşanan hızlı gelişmeler de devam ediyor. 71 Evler Mahallesi İl Özel İdare arkasında kalan TOKİ’ye ait ancak daha sonra Sağlık Bakanlığı’na devredilen arazide de hiçbir resmi sıkıntı kalmadı. Projenin önü açılırken 712 yataklı genel hastane, 129 yataklı onkoloji hastanesi, 119 yataklı kalp damar hastalıkları hastanesi ve 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi olmak üzere toplam 1060 yataklı bir entegre sağlık kampusu yapımı tamamlanacak. Özel-kamu ortaklığı ile yapılacak hastanenin ismi ise Eskişehir Şehir Hastanesi Kampusu olacak. Kampus içinde Onkoloji, Kalp-Damar, Psikiyatri ve Genel Hastaneler hem fiziki hem de idari olarak ayrı olacak. Her birinin ayrı yönetim ve başhekimi bulunacak. Ayrıca hastanelere ayrı ayrı isimler de konulacak. 25 yıl sonra hastanelerin fiziki binaları özel sektörden devlete devredilecek. 2013’te yapımına başlanacak hastaneler 2016 başında bitecek. Tepebaşı’nda Yunus Emre Devlet Hastanesi bahçesine yapılacak hastane ile birlikte 400 milyon TL’ye mal olacak iki hastane iç tefrişatları ile birlikte 700 milyon TL’yi bulacak.

Diğer Haberler


Bu habere henüz yorum girilmemiş. İlk yorumu sen yap.
Okuyucu Yorumları


    
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Sehirgazetesi.com.tr sorumlu tutulamaz.
 
>
copyright © 2011 | Şehir Gazetesi
Design & Code by ASD