HABER AKIŞI

Dönüm noktası

 Tarih: 20-05-2020 12:34:16

Özel Gürlife hastanesi Başhekimi Dr. Ali Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için “19 Mayıs Aziz Milletimiz için tarihi bir gün, önemli bir dönüm noktasıdır. Milli Mücadelenin ilk kıvılcımı, milletçe tekrar bağımsızlığa yürüyüşümüzün ilk adımıdır. Bu tarihi günün, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık mücadelemizi resmen ve fiilen başlatışının, 101. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.” mesajını verdi. Sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:“Tüm dünyanın önemli bir küresel krizle baş etmeye çalıştığı bu günlerde millet olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak bu sıkıntılı günleri aşacağımıza inanıyoruz. Bağımsızlık yolunda verilen mücadelenin başlangıç noktası olan 19 Mayıs 1919 gününün 101. yıl dönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ' Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençlere bırakacağımdan çok memnun ve mesudum.' sözleriyle Türk Gençliğine verdiği değeri bir kere daha anlıyoruz.”

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı