HABER AKIŞI

Emniyet ilk 5’e girdi

 Tarih: 13-02-2020 13:22:02
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığınca, 5-6 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya’da 81 İl Emniyet Müdürlüklerinin Trafik Birim Amirlerinin katılımı ile Şehit Fethi Sekin Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

 Toplantıya Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Trafik Başkanı Mehmet Yavuz bizzat katılırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu internet uygulaması üzerinden katıldı.Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısında Eskişehir’de 2019 yılı trafik güvenliği konusunda yapılan çalışmalar neticesinde bir önceki yıla oranla ölümlü kaza sayısında %42,9, ölü sayısında ise % 49 oranında azalma sağlan ve Türkiye ortalamasının iki katı oranında bir başarı elde edildi. Bu konuda bir bilgilendirme yapan Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, “Can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için trafik kurallarına ilişkin uyguladığımız kontrol ve denetimler ayrı bir öneme sahiptir. Bu gerçekten hareketle yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin karıştığı trafik kazalarının önlenmesi için ülke genelinde güzergahlar üzerinde planlı ve hedef odaklı “Etkin, Sürekli, Yoğun” trafik denetimleri yapılmış, İlimizde otobüs denetimlerinde 2019 yılı için planlanan 23.944 denetim kota sayısı personelimizin etkin ve özverili çalışmaları ile %385 oranında artırılarak 116.233 otobüs kontrolü gerçekleştirilmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından 81 il içerisinde trafik konusunda başarı gösteren 5 ilimize çeşitli kategorilerde belge verilmiş, 2019 yılı içinde otobüs denetimleri konusundaki başarımız nedeniyle Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğümüz 5 başarılı il içerisinde değerlendirilerek, Teşekkür Belgesi takdim edilmiştir” denildi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA AK. Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ES TV’de katıldığı bir programda Kalabak Su..
KALABAK SU KRİZİ  İYİ YÖNETİLEMİYOR KALABAK SU KRİZİ İYİ YÖNETİLEMİYOR Tüketici Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, Eskişehir Kal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı