HABER AKIŞI

En lezzetli buluşma

 Tarih: 13-01-2020 04:00:00

ALPU-DER-Alpu ve Mahalleleri Yaptırma, Yaşatma, Yardımlaşma, Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği, ilçeye özgü ‘yöresel yemek günleri’ gerçekleştiriyor.

Yöresel yemek günlerinden ilkinde, ‘kaz etli pilav’ ikram edildi. Alpu-der’de Bozan sucuklarının tanıtımı ve ‘Çiğbörek günü’ de düzenlenecek. Alpu Ovasının, mahallelerinin büyükbaş, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve kaz yetiştiriciliği konusunda belirginleşmesi nedeniyle düzenlenen ‘’pilav günü’ Alpu-Der üyelerini ve konukları bir araya getirdi. Alpu-Der Başkanı Cengiz Filiz, yöresel yemek günleri ile ilgili açıklamasında “Alpu’nun yöresel bir yemeği olan ‘kaz etli pilavı’ tanıtmak ve üyelerimizi , konukları yan yana getirmek amacıyla bu yemeği düzenledik. İlçemiz verimli bir ova üzerinde kurulu.. Bu nedenle hayvanlarımız da sağlıklı oluyor. Kaz da yetiştiriliyor. Bunun dışında, eski beldemiz Bozan Mahallesi’nin lezzetli sucuklarını üyelerimize, konuklarımıza ikram etmek amacıyla ‘Bozan sucukları günü’ ve ‘çiğbörek günü’ de düzenlemeyi düşünüyoruz” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA AK. Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ES TV’de katıldığı bir programda Kalabak Su..
KALABAK SU KRİZİ  İYİ YÖNETİLEMİYOR KALABAK SU KRİZİ İYİ YÖNETİLEMİYOR Tüketici Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, Eskişehir Kal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı