HABER AKIŞI

Eskişehir yıllardır yüzme havuzu bekliyor

 Tarih: 27-11-2020 13:26:28
Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yıllardır tamamlanmayan Yenikent Yüzme Havuzu’nun bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yıllardır tamamlanmayan Yenikent Yüzme Havuzu’nun bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Çakırözer, Bakan Kasapoğlu’na, “Yenikent Yüzme Havuzu’nun yapımı yılan hikayesine döndü. Önce 2017 yılı denildi, sonra 2018, 2019 hala tamamlanmış değil. Ne zaman bitecek bu havuz? Olimpiyat şampiyonları, dünya müsabakalarında şampiyonlar çıkaran Eskişehir’de gençler, çocuklar bu yüzme havuzunun bir an önce tamamlanmasını bekliyor” dedi.

KASAPOĞLU: “2021’DE TAMAMLANACAK”

Bakan Kasapoğlu Çakırözer’e verdiği yanıtta havuzun 2021 yılında tamamlanacağının sözünü verdi. Kasapoğlu, “2020 yılı değil ama inşallah 2021’de, Ocak ayında maalesef bir takım şansızlıklarla karşılaşan Eskişehir’deki havuzumuzu tamamlayacağız. O konuyu da bizzat takip ettiğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

AMATÖR KULÜPLERE DESTEK İSTEDİ

Çakırözer, görüşmelerde amatör kulüpler ve sporcular için de destek istedi. Çakırözer, “Eskişehir’imiz amatör sahalar, tesisler bakımından çok yetersiz. 80 amatör kulüp var, 12 tane sahada müsabaka yapmaya çalışıyorlar. Amatör kulüplerimizin ihtiyacı olan spor sahaları şehrimize kazandırılmalı” dedi.

“ATATÜRK STADYUMU OLSUN”

Çakırözer, 2020 yılı başında Eskişehir Stadyumu’nda meydana gelen çökmeyi de Bakan Kasapoğlu’nun gündemine getirerek, “Benzeri bir çökme olmaması için Türkiye’nin dört bir yanında stadyumlarda kontroller yapılıyor mu, ne sıklıkla yapılıyor?” diye sordu. Çakırözer, stadyumum isminin Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesi çağrısını da yenileyerek, “Yeni stadyumun ismi hâlâ Yeni Eskişehir Stadı diye geçmekte, ama her görüşten Eskişehirlinin siyaset üstü bir talebi var. O da bu stadın isminin Atatürk Stadyumu olması. Cumhuriyet, Atatürk sevdalısı Eskişehirlilerin bu talebi yerine getirilmelidir” diye konuştu.

  GÜNDEM HABERLERİ
MAAŞLAR DÜŞÜK ZAMLAR YÜKSEK MAAŞLAR DÜŞÜK ZAMLAR YÜKSEK Arka arkaya gelen zamlarla eriyen maaşlarına ek zam isteyen memurlar bordro yakı..
BELEDİYE KİRACISI ESNAFA KİRA YOK BELEDİYE KİRACISI ESNAFA KİRA YOK Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sosyal medyadan yaptığı paylaşımda..
Sokak hayvanları unutulmuyor Sokak hayvanları unutulmuyor Tepebaşı Belediyesi soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlana..
HABER ARŞİVİ
Yukarı