HABER AKIŞI

ESNAF KAN AĞLIYOR

 Tarih: 15-10-2020 12:24:05

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı meslek oda temsilcileri düzenlenen toplantıda yaşanan sıkıntıları masaya yatırdı. Birlik Başkanı Ekrem Birsen’in yönettiği toplantıya Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, Servis İşletmecileri Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer ile Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı İsmail Hakkı Ördek katıldı. Pandemi sürecinde esnafın büyük bir fedakârlık sergilediğine dikkat çeken Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Birsen “Tüm dünyada etkisini sürdüren korona virüs salgını nedeniyle birçok işyerine kilit vuruldu. Özellikle kahveci, servis araçları işletmeleri başta olmak üzer esnaf iş yapamaz para kazanamaz duruma geldi. Onlarca kahvehane, çay ocağına satılık ya da devren kiralık ilanları asıldı. Okullarda eğitime ara verilmesi servis aracı sahiplerini kırtasiye esnafını sıkıntıya soktu. Geçtiğimiz Mayıs ayında esnaf ve sanatkara sağlanan ve 6 ay geri ödemesiz nefes kredisinin geri ödemeleri başlamak üzere.Esnaf,şimdi aldığı bu krediyi nasıl ödeyeceğinin kaygısını yaşıyor.Kredi ödemelerinin biraz daha ertelenmesi talebimizi gündeme getirdik.Ödemelerin ertelenmesi için federasyon bünyesinde de girişimlerimiz oldu” diye konuştu.

Toplantıya katılan oda başkanları yaşadıkları sorun ve talepleri birlik başkanına ileterek esnafa gereken kolaylığın sağlanması talebinde bulundular.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN Odunpazarı Belediyesi, TOKİ’nin bir vatandaşın Karapınar 2.Etap Kentsel Dönüşüm ..
OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki sorunları dile getirirken İl Mil..
TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR AK Parti Tepebaşı İlçe 5. Olağan genel kongresi yapıldı. Tek adayla gerçekleşen ..
Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tepebaşı İlçe teşkilatı tarafından bölgedeki mahal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı