HABER AKIŞI

Fatih Fen Lisesi Hırvatistan’da

 Tarih: 11-02-2020 04:00:00

Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nin hayata geçirdiği ‘Erasmus+ projesi’ kapsamında Hırvatistan'a giden Eskişehir Fatih Fen Lisesi proje ekibini, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan makamında kabul etti.

Ziyaret ve görüşmede Büyükelçilik Müsteşarı Zeynep Gizem Hançerli, Proje Koordinatörü Reyhan Bilgili, proje ekibinden eğitimci-yazar Feride Turan, öğrencilerden Eylül Kıray, Ayşenur Gürgenburan, Merzay Gün, Uğur Kılınç ve Kutay Ertürk hazır bulundular.Eskişehir Fatih Fen Lisesi İngilizce öğretmeni ve Proje Koordinatörü Reyhan Bilgili, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan, keyifli sohbette öğrencilerin sorularını cevapladı. Büyükelçi Mustafa Babür Hızlan Hırvatistan ve Proje Çalıştayı’nın gerçekleşeceği Osijek şehrine dair çok önemli tarihî, kültürel bilgiler ve Türk tarihinin izleri hakkında yapılan yeni çalışmalar ile ilgili değerli bilgiler verdi. Ben de bilişim teknolojileri çerçevesinde geliştirdiğimiz ‘Erasmus+ projesi’ hakkında Büyükelçisi Hızlan’a gerekli bilgiler verdim’’ dedi.Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğretmeni eğitimci-yazar Feride Turan, ‘’Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı çalışmalarının gerçekleştiği bir süreçte yoğun programı olmasına rağmen, büyük bir tevazu ile proje ekibine vakit ayırıp yakın alaka gösteren Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan Eskişehir Fatih Fen Lisesi Kütüphanesi'ne, Türk-Hırvat iş birliği içinde Osijek şehri için hazırlanan kitabı hediye etti’’ dedi.Eğitimci-yazar Feride Turan görüşme akabinde Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan’a ‘Ruhumuzun Emeli: İstiklal Marşı’ adlı kitabını takdim etti. Ziyaret sonunda birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi.

  GÜNDEM HABERLERİ
33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına d..
VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüsle..
Yunus için birlik Yunus için birlik Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
İyilikler Çarşısı açılıyor İyilikler Çarşısı açılıyor Lösemili Çocuklar Vakfı, (LÖSEV) Eskişehir’de kıyafet, giyim, temizlik maddesi, ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı