HABER AKIŞI

FİYAT SORAN ÇOK ALICI OLAN YOK!

 Tarih: 27-07-2020 14:49:00  -   Güncelleme: 27-07-2020 14:56:33
  HABER VİDEOSU

Eskişehir'de, büyük ve küçükbaş hayvanlarını satmak umudu ile kurban pazarına getiren, ancak amaçlarına pek de ulaşamayan satıcılar, arefe günü yaklaştıkça piyasa hareketliliğinin artmasını umuyor. Satıcılar, “Pazarda fiyat soran çok ama alıcı yok” diye dert yanıyorlar.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle geç açılan canlı hayvan pazarlarında hala hareketlilik başlamadı. Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte umutlanan kurbanlık satıcıları ise henüz bekledikleri taleple karşılaşamadı. Hem küçükbaş hem de büyükbaş kurbanlık satıcıları umut ettikleri satışı yapamıyor. Bayrama sayılı günler kalmasına rağmen Eskişehir Canlı Hayvan Pazarı’ndaki yerlerin büyük çoğunluğu boş kalırken, satıcılar arefe gününe kadar satışlarda hareketlilik yaşanacağını ümit ediyor.Eskişehir Canlı Hayvan Pazarı’nda kurbanlık satışı yapan küçükbaş hayvan besicisi Yaşar Fındık, talep az olduğu için ellerinde fazla hayvan olmadığını söyledi. Fiyatların uygun olduğunu dile getiren besici Fındık, “Şu anda küçükbaş fiyatı bin 250 liradan başlıyor ve 2 bin liraya kadar gidiyor. Elimizde şu anda fazla mal yok ama ilerleyen günlerde gelebilir. Bu Kurban Bayramı sakin geçiyor, fazla hareketlilik yok. Büyük bir ihtimalle korona virüsten dolayı insanlar pazara gelmeye çekiniyorlar” şeklinde konuştu.

PAZARIN DURUMU BİRAZ KÖTÜ

Büyükbaş kurbanlıklarda fiyatların uygun olduğunu ancak müşterinin az olduğunu belirten büyükbaş hayvan satıcısı Şahin Murat, “Bu sene büyükbaş fiyatları iyi durumda. Hastalık nedeniyle belki biraz kötü bir gidişat olabilir diye düşündük ama beklediğimizden iyi gitti. Pazarda müşteri biraz az ama önümüzdeki son 2-3 günden umutluyuz. En küçük olan 100-110 kilogram hayvanlarımız 5 bin 500-6 bin liradan başlıyor. Bu rakam 700-800 kilogram hayvanlarda 20 bin liraya kadar çıkıyor. Şu anda pazarın durumu biraz kötü. İnsanlar fazla gelmiyorlar. Büyük ihtimalle herkes son zamanı bekliyor” ifadelerini kullandı.

FİYATI SORAN ÇOK AMA ALICI YOK

Ağrı’dan keçi satmak için Eskişehir’e gelen besici Sedat Günyeli, korona virüs dolayısıyla sıkıntı yaşadıklarını söyleyerek, “Kurban fiyatları bu sene gayet uygun. Sadece müşteri bekliyoruz. Korona virüsten dolayı biraz sıkıntı yaşadık ama iyi gidiyoruz, yavaş yavaş satışlarımızı yapıyoruz. Keçilerde bin liradan 3 bin liraya kadar fiyatlarımız var. Pazarda soran çok ama alıcı yok. Fiyatları düşürmeye çalışan sayısı da çok fazla. 3 bin lira değer biçilen hayvanı bin liraya almaya çalışıyorlar” diye konuştu.İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı