HABER AKIŞI

Gençlerin büyük başarısı

 Tarih: 21-07-2020 12:15:47
  HABER VİDEOSU

Türkiye’de çok fazla bilinmeyen ve genelde yurt dışından sipariş edilen animatronik silikon heykelleri Eskişehir’de yapan Onur Ata ve Osman Tetik, yüz binlerce dolar maliyeti olan heykelleri neredeyse onda bir fiyatına üretiyor.

Son zamanlarda müzelerde, sağlık sektöründe, çeşitli özel projelerde yoğun olarak kullanılan, hareket ve gerçekçiliğiyle insana çok benzeyen heykeller, Eskişehir’de üretiliyor. Öğrencilik hayatlarında başladıkları işi en üst seviyeye çıkaran Onur Ata ve Osman Tetik, yaptıkları silikon heykeller ile birçok alana sipariş hazırlıyor. Yurt dışında 100-150 bin dolara kadar çıkan maliyetleri, atölyelerinde neredeyse onda bir oranına düşürerek yapan ikili, bu heykellerin hareketli ve programlanabilir robot haline getiren tek firma olma özelliği de taşıyor. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Güvenli şehir teşekkürü Güvenli şehir teşekkürü AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Eskişehir Emniyet Müdürü Engin ..
Gökyüzü renklenecek Gökyüzü renklenecek SOLOTÜRK'ün yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı eki..
Öğrencilere burs fırsatı Öğrencilere burs fırsatı Öğrenci dostu kentte öğrenci dostu üniversite olan Anadolu Üniversitesi, Rektör ..
Emlakçılardan yardım sözü Emlakçılardan yardım sözü Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası (ESEKO) Başkanı Gazi Çelik, Yükseköğretim K..
  SİYASET HABERLERİ
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı