HABER AKIŞI

GRİP AŞISINA TALEP PATLAMASI

 Tarih: 18-10-2020 03:21:13
Korona salgını nedeniyle grip aşısına talepte patlama yaşandı. Binlerce insan aşı için eczanelerde sıraya girdi. Oda Başkanı Kamış “Aşı ülkeye geldi ama henüz eczanelere dağıtımı yapılmadı” dedi.

Ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de aşı bekleyişi sürüyor. Sağlık Bakanlığı grip aşısının ülkeye geldiğini açıklarken henüz eczanelere dağıtımın söz konusu olmadığı belirtildi. Eskişehir’de binlerce vatandaşın eczanelere gelip aşısı için sıra kaydı yaptırdıklarına dikkat çeken Eskişehir-Bilecik 9’ncu Bölge Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış, bu yıl korona virüsü salgını nedeniyle beklenmedik bir taleple karşılaştıklarını söyledi.

Grip aşısına olan talebin geçen yılların çok üzerinde olduğuna dikkat çeken oda başkanı Kamış “Ülkeye gelen grip aşısının dağıtılacağı kesin bir tarih yok. Önümüzdeki hafta içerisinde deniliyor. Zaten eczanelere sınırlı sayıda dağıtım yapılacak. Henüz dağıtılmayan grip aşısına talep çok fazla oldu. Hala eczanelerimize gelip aşı için kayıt yaptıran vatandaşlarımız var. Aşı dağıtımı sınırlı olacak” dedi. Eskişehir ve genelinde eczanelere grip aşısı alabilmek için binlerce kişinin kayıt yaptırarak sıraya girdiği öğrenildi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MACRON’A TEPKİ MACRON’A TEPKİ Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'i hed..
COVID-19 ÇAĞRI HATTI COVID-19 ÇAĞRI HATTI Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Uğur Bilge yeni tip koronavirüs (Covid-19)sa..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı