istanbul escort
HABER AKIŞI

Günay NATO toplantısında

 Tarih: 19-07-2019 04:00:00

Eskişehir milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay, Kanada NATO Birliği tarafından NATO’nun kuruluşunun 70’inci yıldönümü nedeniyle Toronto’da düzenlenen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in katılımıyla gerçekleşen konferansa Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen ile katıldı.  Toronto Üniversitesi Massey Koleji’nde yapılan toplantıda Stoltenberg NATO’nun 70 yıldır İttifak olarak çatışmayı önleyici ve barışın temini için nasıl bir rol oynadığını anlattı. Sözlerine“NATO hala insanlığın tanık olduğu en güçlü ve en başarılı ittifaktır.  Bunun iki nedeni vardır. Bizim birliğimiz ve dünya değişirken bizim adapte olma yeteneğimizdir” diye başladı. Stoltenberg, ayrıca NATO’nun caydırıcılık için her zaman gerekli adımları atacağının altını çizdi ve “Bazı teröristler dini, bazıları da siyasi ideolojiyi suistimal ediyor. Bir birinden farklı olduğunu iddia edip, farklı nedenlerle savaşıyorlar ancak hepsi aynı. Hepsi nefrete, şiddete, masum insanları öldürmeye inanıyor” diye ekledi.  Prof. Günay “Genel Sekreter Stoltenberg NATO’nun güçlü olmasının üyelerin birliği içinde olmasına ve demokrasi, bireysel özgürlük, hukukun üstünlüğü gibi ortak değerlerin savunulmasına vurgu yaptı. Eğer birlik olursak daha emniyette oluruz diyerek sözlerini bitirdi” dedi. Günay “Toplantının soru cevap bölümünde Kanadalı bir katılımcı Türkiye’nin S-400 almasının etkilerini sordu. Sayın Stoltenberg ise silah alım kararları her NATO üyesinin kendi ulusal kararlarıdır, ABD ile Türkiye bu konuda görüşmelere devam ediyor. Gerekirse S-400’den sonra Türkiye patriot da alabilir veya Avrupa menşeli savunma sistemi de alabilir dedi” Şeklinde açıklamada bulundu. Toplantı sonrası ikili sohbet imkanı bulan Prof. Günay , Stoltenberg’e sorunlu bir coğrafyada bulunan ve terör ile en büyük mücadeleyi veren Türkiye’ye karşı olan yaklaşımı için teşekkür etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
KANYONDA FECİ ÖLÜM KANYONDA FECİ ÖLÜM Eskişehir’den Bilecik Harmankaya Kanyonu’na giden 5 kişi sele kapıldı. 2’si kadı..
Gökyüzünün ihtiyar delikanlıları Gökyüzünün ihtiyar delikanlıları Ankara'da lisede okurken havacılık etkinliklerine katılarak gökyüzü sevdasına tu..
Tarlada ölü bulundu Tarlada ölü bulundu Eskişehir'in Beylikova ilçesinde koyunlarını otlatmaya çıkan bir çoban arazide ö..
Ateşle toprağın dansı Ateşle toprağın dansı Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Ahşap Heykel ve Ulusal Lületaşı Festivalini..
  SİYASET HABERLERİ
AK PARTİ 18 YAŞINDA AK PARTİ 18 YAŞINDA AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, AK Parti'nin 18. kuruluş yıldönümü dolay..
HABER ARŞİVİ
Yukarı