istanbul escort

HABER AKIŞI

Günay NATO toplantısında

 Tarih: 19-07-2019 04:00:00

Eskişehir milletvekili Prof.Dr. Emine Nur Günay, Kanada NATO Birliği tarafından NATO’nun kuruluşunun 70’inci yıldönümü nedeniyle Toronto’da düzenlenen ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in katılımıyla gerçekleşen konferansa Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen ile katıldı.  Toronto Üniversitesi Massey Koleji’nde yapılan toplantıda Stoltenberg NATO’nun 70 yıldır İttifak olarak çatışmayı önleyici ve barışın temini için nasıl bir rol oynadığını anlattı. Sözlerine“NATO hala insanlığın tanık olduğu en güçlü ve en başarılı ittifaktır.  Bunun iki nedeni vardır. Bizim birliğimiz ve dünya değişirken bizim adapte olma yeteneğimizdir” diye başladı. Stoltenberg, ayrıca NATO’nun caydırıcılık için her zaman gerekli adımları atacağının altını çizdi ve “Bazı teröristler dini, bazıları da siyasi ideolojiyi suistimal ediyor. Bir birinden farklı olduğunu iddia edip, farklı nedenlerle savaşıyorlar ancak hepsi aynı. Hepsi nefrete, şiddete, masum insanları öldürmeye inanıyor” diye ekledi.  Prof. Günay “Genel Sekreter Stoltenberg NATO’nun güçlü olmasının üyelerin birliği içinde olmasına ve demokrasi, bireysel özgürlük, hukukun üstünlüğü gibi ortak değerlerin savunulmasına vurgu yaptı. Eğer birlik olursak daha emniyette oluruz diyerek sözlerini bitirdi” dedi. Günay “Toplantının soru cevap bölümünde Kanadalı bir katılımcı Türkiye’nin S-400 almasının etkilerini sordu. Sayın Stoltenberg ise silah alım kararları her NATO üyesinin kendi ulusal kararlarıdır, ABD ile Türkiye bu konuda görüşmelere devam ediyor. Gerekirse S-400’den sonra Türkiye patriot da alabilir veya Avrupa menşeli savunma sistemi de alabilir dedi” Şeklinde açıklamada bulundu. Toplantı sonrası ikili sohbet imkanı bulan Prof. Günay , Stoltenberg’e sorunlu bir coğrafyada bulunan ve terör ile en büyük mücadeleyi veren Türkiye’ye karşı olan yaklaşımı için teşekkür etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
UZLAŞTIRMA YASAKLANSIN UZLAŞTIRMA YASAKLANSIN Eski kocası tarafından vahşice öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın saldırganla uzlaştı..
Göre göre öldürüldü Göre göre öldürüldü Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyeleri, eski eşi tarafından satırla yarala..
Eskişehir ilk 10’da Eskişehir ilk 10’da Dünya üzerindeki en güvenli şehirler listesi hazırlanırken, Türkiye’den Eskişehi..
Eli öpülesi kadınlar Eli öpülesi kadınlar Tepebaşı ilçesine bağlı Nemli Mahallesi'nde faaliyet gösteren manyezit madeninde..
HABER ARŞİVİ
Yukarı