HABER AKIŞI

Hastane kapısı açıldı

 Tarih: 09-01-2020 04:00:00

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen SGK’ya borcu olan esnaf ve yakınlarına sağlık hizmeti verilmeyeceğinin açıklamasından sonra tepki göstermişti. Yapılan yeni düzenlemeyi duyuran Birsen, “Genel sağlık sigortası prim bocu olanlar sağlık hizmetinden yararlanabilecek” dedi.

Birsen, “08.01.2020 Tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre;Sosyal Güvenlik Kurumuna iki aydan daha fazla prim borcu bulunan esnaf ve sanatkarlarımız ile bakmakla yükümlü oldukları yakınları 31.12.2020 tarihine kadar Sağlık Bakanlığına Bağlı Hastaneler ve Üniversitelerin Uygulama Hastanelerinden yararlanmaya devam edebileceklerdir. 31.12.2019 tarihinde sona eren uygulama neticesinde doğan mağduriyetimizi ilk günden duyan ve tarihinin uzatılmasına yönelik yaptığımız girişimlere destek veren Ak Parti Eskişehir Milletvekillerine, uygulamanın hayata geçirilmesin sağlayan Hükümetimize ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür ederiz” dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA AK. Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ES TV’de katıldığı bir programda Kalabak Su..
KALABAK SU KRİZİ  İYİ YÖNETİLEMİYOR KALABAK SU KRİZİ İYİ YÖNETİLEMİYOR Tüketici Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, Eskişehir Kal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı