HABER AKIŞI

Hayat kurtaran eğitim

 Tarih: 24-02-2020 04:00:00

Odunpazarı Belediyesi, kazalardan korunma ve sonrasında yapılacak ilk yardım eğitimi düzenledi.

Sosyal ve halkçı uygulamaları ile öne çıkan Odunpazarı Belediyesi, vatandaşlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi ilk yardım eğitimi düzenledi. Yıldıztepe Mahallesi’nde bulunan Erdal İnönü Halk Merkezi’nde gerçekleşen eğitimi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu emekli Öğretim Elemanı Ayhan Tülek’in verdi. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi yöneticilerinin yanı sıra Yıldıztepe Mahallesi sakinleri de düzenlenen eğitime yoğun ilgi gösterdi. Yetişkinler ve bebeklerde ilk yardımı anlatan Tülek, boğulmalara karşı neler yapılması gerektiğini gösterdi. Eğitime katılan vatandaşlar, kendileri için eğitim çalışmaları düzenleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti. Vatandaşlar, halk merkezlerinde bu tür eğitim çalışmalarının devam ettirilmesini istedi. Yetkililer, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Eskişehir Şubesi ile beraber bu tür çalışmalara devam edileceğini söyledi. (Nazım Aydın)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Girişte ateş kontrolü Girişte ateş kontrolü Kütahya'da, Eskişehir istikametinden gelen sürücüler de dahil korona virüs tedbi..
Uykunuzu bozmayın Uykunuzu bozmayın Tüm Uyku Tıbbı ve Araştırmaları Derneği (TUTDER) Genel Başkanı Doç. Dr. Vural Fi..
TÜM PARKLAR KAPATILDI TÜM PARKLAR KAPATILDI Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını kararlılıkla uygulayan Büyükşehir Beledi..
MASKELER OKULDAN MASKELER OKULDAN Eskişehir'deki 3 lisenin öğrencileri ve öğretmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovi..
HABER ARŞİVİ
Yukarı