HABER AKIŞI

Her Pazartesi duayla

 Tarih: 13-01-2020 04:00:00

Eskişehir’de Çifteler başta olmak üzere bazı ilçelerde uygulanan esnaf duası Eskişehir’de de başlatılmıştı. Esnaf duası her Pazartesi yapılırken uygulamaya tam destek verildi.

Çarşı merkezindeki esnaf, İl Müftülüğü tarafından yeniden başlatılan Esnaf Duası geleneği ile her hafta pazartesi günü hayırlı ve bereketli kazanç için dua ediyor.Esnafın yoğun olduğu çarşı cami avlusunda sabah saatlerinde yapılan esnaf duasına katılan İl Müftüsü Bekir Gerek, yaptırdığı duanın ardından yaptığı açıklamada ahilik kültürünün yeniden yaşatılmaya başlandığını belirterek esnafta olması gereken özellikleri de sıraladı. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ise uzun yıllardır unutulan bir geleneğin yeniden yaşatılmaya başlanmasından dolayı duyduğu mutlulukla esnafın memnuniyetini ileterek İl Müftüsü Bekir Gerek’e ve Çarşı Cami görevlilerine teşekkür etti. Başlatılan uygulama her Pazartesi tekrar edilirken esnaflar da uygulamanın sürmesinden yana olduklarını belirtti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA SKANDAL DOSYASI SAVCILIKTA AK. Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, ES TV’de katıldığı bir programda Kalabak Su..
KALABAK SU KRİZİ  İYİ YÖNETİLEMİYOR KALABAK SU KRİZİ İYİ YÖNETİLEMİYOR Tüketici Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, Eskişehir Kal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı