HABER AKIŞI

Kan bağışı yap sen de kahraman ol!

 Tarih: 16-09-2020 15:45:32

Covid-19 salgını nedeni ile kan bağışlarında yaşanan ciddi azalmalar sonucu kan stoklarının kritik seviyelerin altına düşmesi nedeniyle kan bağışları her zamankinden daha fazla önem taşıyor!

 

Eskişehir ve Bozüyük’te toplamda dokuz adet bulunan Rotary ve Rotaract kulüpleri, bölgede ve çevresinde kan bağışının önemini anlatmak ve bu konudaki farkındalığa katkı sağlamak amacı ile Türk Kızılay’ı işbirliği ile kan bağış kampanyası başlattı.

“Kan Ve Kök Hücre Bağışı Yaparak Kahraman Ol, Cankurtaran Ol” sloganı ile başlatılan etkinlik, 13 Eylül Pazar günü Eskişehir Dede Korkut Parkında, sabah 11:00’dan akşam 21:00’a kadar sürdürüldü. Ayrıca kan bağışı yapan her gönüllü adına Rotary kulüpleri tarafından kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacı ile oluşturulan Gül Dünya Hatıra Ormanı’na fidan bağışı yapıldı. Eskişehir’ de yüksek oranda katılım ve kan bağışı sağlanarak, başarılı bir ekip çalışması yapıldığı ifade edildi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadele edilen Covid-19 salgını nedeni ile kan bağışlarında yaşanan ciddi azalmalar sonucu kan stoklarının kritik seviyelerin altına düştüğü görülmekte. Bu durum kan bağışının önemini artırmakta ve ciddi sıkıntılar yaşanmaması için kan bağışlarının sürdürülmesi gerekmektedir. Sağlıklı her birey düzenli olarak yılda iki kez kan bağışında bulunabilir. Uzmanların görüşlerine göre de bağışlanan bir ünite kan vücutta her hangi bir eksikliğe yol açmazken, bir ünite kan bir kişinin hayata tutunmasını sağlayabiliyor. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti Gençlik Kolları İl Baş..
EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve EOSB ESBEM Başkan Vekili Ya..
“AMAN DİKKAT!” “AMAN DİKKAT!” Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesinde Ko..
Okullar Pazartesi’ye hazır Okullar Pazartesi’ye hazır Yeni eğitim ve öğretim yılına saatler kala Eskişehir’de tüm okullarda Covid-19 s..
  SİYASET HABERLERİ
Millet İttifakı buluşması Millet İttifakı buluşması Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın siyasi partilerin temsilcileri ile temas..
HABER ARŞİVİ
Yukarı