HABER AKIŞI

KENT ORMANINDA CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

 Tarih: 30-10-2020 14:34:47
Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyetin ilanının 97'nci yılını ve Cumhuriyet Bayramını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Spor İşleri Müdürlüğü tarafından Kent Ormanında düzenlenen yürüyüş ile başladı.

Kent Ormanı’nın girişinden başlayan yürüyüşe Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Belediyesi Atletizm Takımı ile çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Kurt, yürüyüş öncesinde Cumhuriyet yürüyüşüne katılan Odunpazarı Belediyesi Atletizm Takımı ile bir süre sohbet etti.

“Cumhuriyet Yürüyüşü”nün açılış konuşmasını yapan Başkan Kurt, herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Cumhuriyet Bayramı’nın en büyük bayram olduğunu kaydeden Başkan Kurt, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacaklarını söyledi. Etkinliklerin büyük bir bölümünün pandemi nedeniyle iptal edildiğine dikkat çeken Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi olarak doğa ortamında, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyarak yapacağımız yürüyüş ile Cumhuriyet Bayramımızı kutlayalım istedik” dedi. Odunpazarı Belediyesi ve Odunpazarı Kent Konseyi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin gün boyu devam edeceğini ifade eden Başkan Kurt, Eskişehirlilerden de dikkatli olmalarını isteyenyerek, vatandaşlara hijyen kuralları, maske, sosyal mesafe hatırlatması da yaptı. Başkan Kurt’un konuşmasının ardından başlayan 10 km’lik yürüyüş, parkur boyunca devam etti.

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı