HABER AKIŞI

KORONA VERGİ DAİRESİNİ SARDI

 Tarih: 17-10-2020 11:42:29
40 Çalışanın testi pozitif çıkınca birimlerin çoğu kapatıldı. Çalışanlar karantinaya alındı. Türk-Büro Sen Şube Başkanı Arslan “Virüs belası daireyi sardı” dedi.

Tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüsü salgınıyla mücadele yoğun bir şekilde devam ederken yakalananların sayısına da her geçen gün yenileri ekleniyor. Alınan tüm tedbirlere rağmen virüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Eskişehir’de de birçok kamu kurum ve kuruluşunda yeni virüs vakaları ortaya çıktı. Adliye başta olmak üzere PTT’den sonra şimdide Vergi Dairesi Başkanlığında çalışanların virüse yakalandığı öğrenildi. Dairenin çeşitli birimlerinde görev yapan 40 kişinin testinin pozitif çıkması paniğe yol açtı. Konu ile ilgili KAMU-SEN Konfederasyonuna bağlı Türk Büro-Sen Şube Başkanı Alp Arslan tarafından yapılan açıklamada, korona virüs testinin 75 çalışana yapıldığı ifade edildi. Sendika Şube Başkanı Arslan "Bu durum personelde büyük kaygı ve endişe yaratmış olup sendikamız derhal 22 Eylül 2020 tarihinde 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine uygun olarak dönüşümlü mesai uygulamasına geçilmesini ve temizlik mesafe ve maske kurallarının arttırılarak kurum tabibi tahsisinin sağlanması hususunda yazı gönderdi. Cevabi gelen yazı ise gerektiği zaman uygulanacaktır şeklindedir. Kurum temizliği tuvalet temizliği hijyen maske dağıtımı konusunda İdari Mali işler Grup müdürlüğü gereken özeni göstermedi, Felaket adeta geliyorum dedi. Korkulan oldu. Pazartesi günü salgın Eskişehir Vergi Dairesinde patladı. İlk etapta yapılan 60 testten ve sonraki gün ilave yapılan 15 testten 40'a yakın pozitif vaka çıktı. İki ağır hastamız bulunmaktadır. Bu bağlamda başkanlık bünyesinde birçok müdürlük kapatıldı” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN YA GEREKENİ YAPIN YA DA YETKİYİ VERİN Odunpazarı Belediyesi, TOKİ’nin bir vatandaşın Karapınar 2.Etap Kentsel Dönüşüm ..
OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR? Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki sorunları dile getirirken İl Mil..
TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR TEPEBAŞI’NIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULUNMUYOR AK Parti Tepebaşı İlçe 5. Olağan genel kongresi yapıldı. Tek adayla gerçekleşen ..
Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Meclis üyelerinden muhtarlara ziyaret Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tepebaşı İlçe teşkilatı tarafından bölgedeki mahal..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı