HABER AKIŞI

Kurtuluş altyapıda!

 Tarih: 24-06-2020 12:55:05
Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, yaptığı değerlendirmesinde kulübün içinde bulunduğu durumu değerlendirdi. Tek kurtuluşun kesinlikle altyapı olduğunu vurguladı.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer, önümüzdeki sezon 2. Lig B Kategorisinde mücadele edeceklerini mevcut kadroyu elde tutmak için yönetim kurulunun büyük çaba sarf ettiğini söyledi.

ES TV’de Murat Dağtekin’in moderatörlüğünde hazırlanan 90+3 programına telefonla bağlanan teknik patron Özer, samimi açıklamalarıyla dikkat çekti.

FIFA’daki dosyalardan kaynaklı zorlu bir süreç yaşadıklarını belirten Teknik Direktör Mustafa Özer, “Eskişehirspor yönetim kurulu bu konuları halledebilmek adına gece gündüz çalışıp, çözmeye çalışıyorlar. Ben Eskişehirspor Teknik Direktörü olarak saha içerisine odaklanmaya çalışıyorum. Covid-19 pandemisi nedeniyle dünyada futbol durmuş durumdayken bize Ruud Boffin dosyasından puan silme cezası uygulandı ve küme düşme konusu neredeyse garantilendi. Ben bu süreçte bizden başka ceza uygulanan takım da görmedim” dedi.

Süper ligi hak ediyor

“Eskişehirspor’a sahip çıkalım” çağrısını yineleyen Özer, “Başka Eskişehirspor yok. Şartlar ne olursa mücadelemize devam edeceğiz. Arma uğruna savaşıyoruz. Bu kulüp yaşasın diye savaşıyoruz. Eskişehir kenti Eskişehirspor’a sahip çıkmalı. Eskişehirspor’un elinde gerçekten güzel bir jenerasyon var. Bu oyuncuların yüzde 90’ını takımda tutmamız gerekiyor. Seneye 2.Lig B Kategorisinde mücadele edeceğiz ve orası bambaşka bir lig. Eskişehir’e yeni atanan Vali’nin açıklamasını görünce çok ümitlendim. Gerçekten Eskişehirspor Süper Lig ve Avrupa Kupalarını çok hak ediyor” dedi.

 

Camiamızdan özür dilemeliler

Erzurumspor maçı öncesinde rakip takımdan Mehmet Murat Uçar ile İbrahim Akdağ’ın futbolculara yönelik ithamlarına da yanıt veren Teknik Direktör Mustafa Özer şunları söyledi:

“Maçtan önce Erzurumsporlu bir-iki futbolcu bizim oyuncularımıza birkaç söz etmişler. Sezgin’in bana anlattıklarını söyleyebilirim. Mehmet Murat Uçar ve İbrahim Akdağ bazı sevimsiz kelimeler kullanmışlar. Bende Mehmet Özdilek ile bu konu hakkında görüştüm. Maça çıktık ve çatır çatır mücadelemizi verdik. Rakibimize saygı duyduk ve aslan gibi elimizden geleni yaptık. Ben oyuncularıma tahrik olursa, sözlü itham olursa sakın cevap vermeyin dedim. Yeneriz, yeniliriz farklı bir şey. Ama Eskişehirspor camiası hiçbir zaman bu ithamlara maruz kalacak bir camia değildir. Bu ismi geçen iki oyuncunun Eskişehirspor camiasından özür dilemesi gerekiyor.”

 

Futbolculara kalın dedim

Sözleşmesi biten futbolculara yönetim kurulunun teklif sunduğunu belirten Özer, “Ben olabildiğince tüm futbolcuların kadroda tutulmasını istiyorum. Yönetim kurulunun elinden geleni yaptığını da biliyorum. Futbolcuların vereceği cevaplar bekleniyor. Bu oyuncuların tamamı seneye de Eskişehirspor’da devam etmesi gerekiyor. Ben futbolculara ‘kalın ve seneye Eskişehirspor’u tekrar TFF 1.Lig’e çıkartalım’ dedim. Yöneticiler beş kuruş gelir elde edemeden bir şeyleri halletmeye çalışıyor. Ceplerinden paralar harcayarak meseleleri çözmeye çalışıyorlar. Eskişehirspor sevdası ile her bir kuruşun hesabını yaparak işleri devam ettiriyorlar” diye konuştu.

 

Kurtuluş alt yapıdadır.

Kurtuluşun tek ilacının alt yapı olduğuna da değinen Teknik Direktör Mustafa Özer, “Bizim acil olarak ‘Eskişehir Futbol Akademisi’ni kurmamız gerekiyor. Bu akademiden pırıl pırıl gençler yetiştirerek A takıma kazandırmamız gerekiyor. Altyapının bir an evvel A takıma bağlanması gerekiyor. Öyle bir sistem kuracağız ki, bir oyuncu A takıma çıkana kadar 15-16 tane hocanın onayını alacak. Eğitimci hocalar ile çalışacağız. Eskişehirspor’un şu an u15, u16, u17, u19 takımlarında inanılmaz cevherler var. Bu oyuncular Eskişehirspor’un geleceğini kurtarabilirler. Bu yeteneklerin kaybedilmemesi gerekiyor. Altyapı tesislerinin bir an evvel yeni modele geçmesi gerekiyor. Bu proje faaliyete geçerse bizi kimse tutamaz” dedi.

 

Toprağa düşene kadar..

Teknik Direktör Mustafa Özer, Eskişehirspor’dan kesinlikle ayrılmayı düşünmediğini planında böyle bir durumunun söz konusu olmadığını belirttiği son bölümde şu açıklamaları yaptı: “Benim Eskişehirspor ile bir yıl daha sözleşmem devam ediyor. Samimiyetimle söylüyorum. Toprağa düşene kadar Eskişehirspor’dayım. Eskişehirspor’a karşı çok büyük bir gönül bağım var. Eskişehirspor’u bırakıp, gidemem. Eskişehirspor beni bırakmadığı sürece buradayım.”

HABER ARŞİVİ
Yukarı