HABER AKIŞI

Mesleğe ilk adımı attılar

 Tarih: 15-09-2019 04:00:00

Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ESMMMO) yeni üyelerine çalışma ruhsatı verdi. Düzenlenen staja giriş sınavında başarılı olan ve 3 yıl süren eğitimin ardından katıldıkları sınavda başarılı olan 8 kişi düzenlenen tören ile ruhsatlarını teslim almanın sevincini yaşadı.

Onursal Başkan İlker Özokcu çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen törene mesleğe yeni başlayacak genç muhasebeciler, yakınları oda yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Mesleki yeterlilik sınavında başarılı olan yeni üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Ertoy “Arkadaşlarımız başka bir meslekte olmayan zorlu bir süreci tamamladılar. Yaşama dair birçok şeylerini ertelemek zorunda kaldılar. Ama sonucunda bütün bu emeklerinin ve özverilerinin karşılığı olan Mali Müşavirlik unvanını ve ruhsatlarını alarak 115 bin kişilik muhasebe ailesine dâhil oldular.Genç meslektaşlarımı ve bu süreçte onları yalnız bırakmayan ailelerini bir kez daha canı gönülden kutluyorum. Mesleğimiz, sizlerle birlikte ve sizlerin katacağı değerler ile mevcut yükseliş trendini devam ettirecek, beklenen saygınlığa ulaşması için bir tuğla daha konulmuş olacak. İşte bu yüzden sizlerin, mesleğinize, ruhsatınıza, odanıza ve birliğinize sahip çıkmanızı mesleğimiz adına çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu. Düzenlenen tören yeni meslek mensuplarına çalışma ruhsatlarının teslim edilmesinin ardından sona erdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına d..
VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüsle..
Yunus için birlik Yunus için birlik Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
İyilikler Çarşısı açılıyor İyilikler Çarşısı açılıyor Lösemili Çocuklar Vakfı, (LÖSEV) Eskişehir’de kıyafet, giyim, temizlik maddesi, ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı