istanbul escort
HABER AKIŞI

Muttalip çöplüğü

 Tarih: 23-09-2019 04:00:00

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleriyle dünyanın en büyük sivil toplum hareketlerinden biri olan “Dünya Temizlik Günü” etkinlikleri, Eskişehir’de de gerçekleştirildi. Estonya’da Let’s Do It’in başlattığı etkinlikler kapsamında Eskişehirliler Muttalip çayırında atıkları topladı. Tepebaşı Belediyesi, hayata geçirdiği ve birçok alanda örnek gösterilen çevreci projelerinin yanı sıra gerek ulusal gerekse de uluslararası çapta düzenlenen çevreci etkinliklere destek vermeyi de sürdürüyor. Dünyanın birçok ülkesinde eş zamanlı olarak çevreye atılmış atıkları temizlemek ve toplum farkındalığını artırmak için “Dünya Temizliği” adı altında bir uluslararası hareket başlatılmıştı. 2008 yılında Estonya’da filizlenen Let’s Do It temizlik modeli, bugüne kadar toplam 100’den fazla ülkede hayata geçti ve 9 milyon gönüllü bu etkinliklerde yer aldı. Ayrıca bugüne kadar etkinlik kapsamında 100 bin ton atık toplandı. Bu etkinlik, Eskişehir’de de Tepebaşı Belediyesi’nin destekleriyle, kentteki sivil toplum kuruluşlarının ve öğrencilerinin katılımıyla Muttalip çayırında gerçekleştirildi. Etkinliğe, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü, Siyam-Der, JCI, Ingilizce Test Dershanesi, Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği, Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği, Nosso Premium, Bülent Duruk, Dorlion Arama Kurtarma, Yeni Çizgi Koleji, Gelişim Okulları ve Çağdaş Okulları’ndan çok sayıda gönüllü katıldı. Tepebaşı Belediyesi’nin çevreci elektrikli otobüsleriyle katılımcıların ulaşımının sağlandığı etkinlikte gönüllüler, çayırda bulunan atıkları topladı. Yaklaşık 3 saat süren etkinlik sonunda toplanan 465 kilogram ağırlığındaki atıklar ise geri dönüşüme kazandırılmak üzere Tepebaşı Belediyesi’nin araçlarıyla götürüldü.Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü yetkilileri, çevreye gelişi güzel atılan atıkların doğaya verdiği zarara dikkat çekerek, vatandaşlardan bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi. Yetkililer, tüm dünyada eş zamanlı olarak yapılan etkinliğe katılan katılımcılara da teşekkür etti. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Soba içinde  zehir ticareti Soba içinde zehir ticareti Eskişehir'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda, so..
Ulaşım filosu güçlendi Ulaşım filosu güçlendi Kent içi ulaşıma büyük bir yatırım yaparak tramvay ağını çalışmalar tamamlandığı..
SİVRİHİSARLILAR ANKARA’DA SİVRİHİSARLILAR ANKARA’DA Cumhuriyet Halk Partisi Sivrihisar İlçe Yönetimi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’n..
HABER ARŞİVİ
Yukarı