HABER AKIŞI

Müze ve fabrikalara girişte sıkı kontrol

 Tarih: 25-10-2020 04:20:24

Tüm dünya genelinde sürekli artan korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemlere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Eskişehir yaşanan virüs vakalarındaki büyük artış denetimlerinde sıklaştırılmasına neden oldu. Kent genelindeki salgına karşı önlemler ve alınan kurallara uyulması için başlatılan kontrollerde müze, fabrika, okul ve market gibi kapalı alanlarda sosyal mesafe ve maske kontrollerine hafta sonu da devam edildi. Eskişehir’de birçok kamu kurum ve kuruluş ile özel sektörün güvenliğinden sorumlu olan Emre Güvenlik Şirketi personeli de salgına karşı kontrollerini arttırdı. Kent genelinde alınan önlemlere destek veren şirket görevli personelini de virüs salgınıyla mücadele tedbirleri hakkında bilgilendirdi. Pandemi süreci ile birlikte sosyal mesafe kuralını dikkate alıp maske kullanarak eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Şirket Müdürü Güven Erdurmaz “Şirket olarak, bu sıkıntılı süreçte, müze, fabrika, okul, şantiye, alış veriş merkezi ve sitelerde 4857 sayılı iş,6331 sayılı iş güvenliği ve sağlığı,6698 sayılı kişisel verilerin korunması ve 5188 sayılı özel güvenlik kanunu kapsamında denetimlerimiz devam etmektedir. Sorumlu olduğumuz işletmelere girişler sürekli kontrol altında Kurallara uymayanlar içeriye alınmıyor” diye konuştu.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
EĞİTİM İÇİN İŞBİRLİĞİ EĞİTİM İÇİN İŞBİRLİĞİ Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir Sanayi Odası arasında “3+1 Eğitim Modeli İşye..
Boyacıoğlu’ndan eğitime destek Boyacıoğlu’ndan eğitime destek Boyacıoğlu Mahallesi sakinleri kendi aralarında topladıkları para ile aldıkları ..
İnönü’de koronavirüs denetimi İnönü’de koronavirüs denetimi İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir..
HABER ARŞİVİ
Yukarı