HABER AKIŞI

Nakdi destek yapılmalı

 Tarih: 25-07-2020 11:42:17
İYİ Parti Siyasi İşlerden Sorumlu Odunpazarı İlçe Başkan Yardımcısı Tekin Çiftkanat, ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Çiftkanat, “İşsizlik  fonundaki  kayıtlı  toplam tutar 131. Milyar TL olup bu paranın sadece 6 aylık faizi 5.4 milyar  TL’dır. Yine emeklilere ramazan bayramı arefesinde verilen ve yardım diye adlandırılan yasaya dayalı ikramiyeler yeni bir destek olmayıp  sadece 27 gün erken ödemeden ibarettir. Yine bu erken ödeme farkı da  işsizlik fonu faizinden  rahatlıkla karşılanabilir. Medyanın destek kapsamı içine bunu da sayması ilginçtir.  Oysa sadece vadeyi öne çekmedir. Diğer destekler ise  nakit olmayıp kurum  kdv ertelemesi kredi taksit  ötelemesi  ucuz kredilendirmeye batırma  veya sicil bozukluğunu  önleme gibi  çaresizliğe sunulan ve reel olmayan çeşitli  kararlardan ibarettir. Dolayısıyla 300.milyar gibi  bir rakam oldukça yanıltıcı  olup bu destek gerçekten söylenildiği tutar kadar  olsa 50 milyon kişiye (esnaf veya çalışan  yararlandırılsa)kişi   başı 6 bin TL’nin nakden ve defaten ödenmesi  icap ederdi” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
245 kişiye ceza kesildi 245 kişiye ceza kesildi Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nın birin..
Sokaklar boş kaldı Sokaklar boş kaldı Kurban Bayramı’nın ilk gününde Eskişehir kent merkezi sessizliğe büründü...
Destici örnek oldu Destici örnek oldu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurban Bayramı'nın yen..
Karar olumlu Karar olumlu Sosyal medya uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, kamu personelinin yerli mesajlaşma..
  SİYASET HABERLERİ
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı