HABER AKIŞI

Nakliyatçılar kan ağlıyor

 Tarih: 15-09-2020 15:03:04
Korona virüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biride nakliyatçılık oldu. Tüm dünyada etkisini sürdüren salgın sebebiyle fabrikaların kapatılması üretimin adeta durma noktasına geldiği şu günlerde nakliye sektörü de can çekişiyor.

Eskişehir Sınırlı Sorumlu Taşıyıcılar Kooperatifine ait otopark işsizlik nedeniyle yola çıkamayan kamyonlar ile doldu. Taşımacılık sektörünü can çekiştiğini belirten Eskişehirli kamyoncular, aylardır yola çıkamadıklarını ifade ederek sektörün tükenme noktasına geldiğini söylediler. Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında Eskişehir’deki birçok fabrikanın kapısına kilit vurulduğuna dikkat çeken kamyoncu esnafı “Araçlarımız günlerden beri kooperatif bahçesinde bekliyor. Fabrikalarda üretim durdu. Yola çıkan yok denecek kadar az. Birçoğumuzun borcu var. Kredi alarak borçlarımız kapatmaya çalışıyoruz. Kamyoncu esnafı çok zor durumda. Borcunu ödeyemeyen esnaf ekmek teknesini satılığa çıkartıyor. Sonumuz hiç de iyiye gitmiyor” diye dert yandılar.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir Gençler hem bugünümüz hem de geleceğimizdir AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, AK Parti Gençlik Kolları İl Baş..
EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR EOSB’DEN EĞİTİME DESTEĞE TEŞEKKÜR Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve EOSB ESBEM Başkan Vekili Ya..
“AMAN DİKKAT!” “AMAN DİKKAT!” Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesinde Ko..
Okullar Pazartesi’ye hazır Okullar Pazartesi’ye hazır Yeni eğitim ve öğretim yılına saatler kala Eskişehir’de tüm okullarda Covid-19 s..
  SİYASET HABERLERİ
Millet İttifakı buluşması Millet İttifakı buluşması Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın siyasi partilerin temsilcileri ile temas..
HABER ARŞİVİ
Yukarı