HABER AKIŞI

Odunpazarı’nda kanser taraması

 Tarih: 09-02-2020 04:00:00

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ortak bir çalışmaya imza attı. Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri ve Emek Oyuncak Kütüphanesi velilerine, KETEM doktorları tarafından eğitim verildi. Ardından da müdavimler ve veliler KETEM’e götürülerek kanser taramasından geçirildi.Kanserin asrın hastalığı olarak bilindiğini belirten yetkiler, her yıl dünyada 10 milyona yakın insanın kanser nedeniyle hayatını kaybettiğini dile getirdi. Yetkililer, son istatistiklere göre, Türkiye’de her yıl ortalama 170 bin kişiye kanser teşhisi konulduğunun altını çizdi. Türkiye’de, erkeklerde en çok prostat ve akciğer, kadınlarda meme kanseri ve çocuklarda en sık karşılaşılan kanser türünün lösemi olduğuna dikkat çeken yetkililer, “Kanser ile ilgili farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasını sağlamak, doğru bilinen yanlışları düzeltmek ve doğruların herkese ulaşmasına yardımcı olmak amacı ile bu tip etkinlikleri düzenleyemeye devam edeceğiz” dedi. 

 

  GÜNDEM HABERLERİ
33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına d..
VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüsle..
Yunus için birlik Yunus için birlik Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
İyilikler Çarşısı açılıyor İyilikler Çarşısı açılıyor Lösemili Çocuklar Vakfı, (LÖSEV) Eskişehir’de kıyafet, giyim, temizlik maddesi, ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı