HABER AKIŞI

OKULLARDAKİ VAKA SAYISI NEDİR?

 Tarih: 26-10-2020 14:49:42
Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki sorunları dile getirirken İl Milli Eğitim Müdürü’ne de eleştiri ve sorular yöneltti. Okulum Temiz kampanyasındaki uygulamaları da eleştiren Alkan borçlu okul idareleri yaratıldı” dedi.

Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan açıklamasında şunları söyledi”Salgın yayılımı sürüyor. Eskişehir 'de vaka artışlarını geçen hafta okullarda tespit edip kamuoyu ile paylaşmıştık. Fakat her zaman ki gibi sorunların asıl muhatabı İl Milli Eğitim Müdürlüğünden bir açıklama gelmedi.

Kamusal eğitimin bitişinin ilanı olan okulum temiz kampanyası borçlu okul idareleri yarattı. Yeni Okul Aile Birlikleri seçilemediği için velilerden para toplama okul müdürleri tarafından hayata geçirilmeye başlandı. Okulum temiz belgesi için okullarda 2 bin ile 30 bin arası astronomik rakamlı harcamalar yapıldı. Dolayısıyla velilere de pamuk eller cebe denmektedir.

Diğer yandan da 2 Kasım’ da 5. ve 9. sınıflarda da yüz yüze eğitime başlama kararı açıklandı.

.Vaka sayısı nedir?

.Vaka sayısını belirli bir oranın altında tutmak için hangi önlemler alındı?

.Okullarda vakalar sonrası tek tek okulları kapatmak çözüm mü?

.Öğrencilerimize, tüm eğitim emekçilerine ücretsiz test yapılacak mı?

.İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında tanı konulan ve yakın temaslıların bilgisinin paylaşıldığı, karantina sürelerinin takip edildiği, düzenli veri akışının sağlandığı bir sistem oluşturuldu mu?

.Salgın yayılımındaki bu artış karşısında önerilerimiz çok nettir.

.Fiziksel hareketlilik azaltılmalıdır.

.Tüm öğrencilere, eğitim emekçilerine ücretsiz yaygın test ve grip aşısı sağlanmalıdır.

.Şeffaf bilgi paylaşılmalı, okullarda dezenfektan başta olmak üzere yeterli önlemler alınmalıdır."

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
EĞİTİM İÇİN İŞBİRLİĞİ EĞİTİM İÇİN İŞBİRLİĞİ Anadolu Üniversitesi ile Eskişehir Sanayi Odası arasında “3+1 Eğitim Modeli İşye..
Boyacıoğlu’ndan eğitime destek Boyacıoğlu’ndan eğitime destek Boyacıoğlu Mahallesi sakinleri kendi aralarında topladıkları para ile aldıkları ..
İnönü’de koronavirüs denetimi İnönü’de koronavirüs denetimi İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir..
HABER ARŞİVİ
Yukarı