istanbul escort
HABER AKIŞI

Romatoloji günleri ESOGÜ'de başladı

 Tarih: 05-05-2019 04:00:00

ESOGÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Beslenme ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nın birlikte düzenlediği “2. Eskişehir Romatoloji Günleri” başladı.

NADİR HASTALIKLAR

Üç gün sürecek olan ve bu yıl “Nadir Hastalıklar - Zor Olgular” temasıyla düzenlenen kongrenin açılışında konuşan Kongre Başkanı ve ESOGÜ Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Korkmaz, Romatolojinin ana konuları varken bu yıl “Nadir Hastalıklar” konusunu tema konularından biri olarak seçmelerinin, son yıllarda nadir hastalıklara ilginin artması ve bu hastalıklarla ilgili bilgilenme gerekliliğinden kaynaklandığını söyledi. Klinikte rutin ve sık görülen hastalıklar olduğunu ve bunlar içerisindeki önemli bir ayrıntının kaçırılmasıyla nadir olguların gözden kaçabileceğini belirten Prof. Dr. Cengiz Korkmaz, bu nedenle nadir görülen hastalıklar hakkında bilgi sahibi olunması gerektiğini kaydetti. Zaman zaman ilaçların yan etkileri ya da ilaç kullanımını zorlaştıran durumlar ile de karşılaştıklarını belirten Prof. Dr. Cengiz Korkmaz, kongredeki “Zor Olgular” bölümünde de böyle durumlarda sergilenmesi gereken tedavi yaklaşımlarının tartışılacağını ifade etti. Prof. Dr. Cengiz Korkmaz etkinliğin düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, verimli bir kongre geçirilmesini diledi.

BU KONGRE ÇOK ÖNEMLİ

ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, bilimsel toplantılarda nadir hastalıklar ve zor olguları konuşmanın çok önemli olduğunu ifade etti. Böyle bilgi ortamlarının çok değerli olduğunu dile getiren Prof. Dr. Ali Arslantaş, kongreyi takip eden asistan ve öğrencilere toplantıdan faydalanmaları tavsiyesinde bulundu. Kongre hazırlık sürecine emeği geçenlere teşekkür eden Prof. Dr. Ali Arslantaş, iyi bir kongre geçirilmesini diledi. Açılış programının ardından kongrenin ilk günü “Nadir Depo Hastalıkları - Farkındalık Artarsa Tanı da Artar” ve “Lizozomal Depo Hastalıkları (Sfingolipidozlar, Mukopolisakkaridozlar)” başlıklı oturumlarla tamamlandı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
EN ACI VEDA EN ACI VEDA Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması s..
Devrim finale kaldı Devrim finale kaldı TÜBİTAK tarafından İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Ch..
Muhteşem kapanış Muhteşem kapanış Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir’in gururu Mithat Körler Valilik..
MÜSİAD başarı diledi MÜSİAD başarı diledi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı