istanbul escort
HABER AKIŞI

Sağlıkta engel yok

 Tarih: 14-05-2019 04:00:00

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada sağlıkta engelleri kaldıran çalışmalara dikkat çekti. Bilge engelli bireyleri güçlendirerek kapsayıcılığı ve eşitliği sağlamak amacıyla sürdürdüğü sosyal sorumluluk  projelerine  devam ettiklerini söyledi. Bilge ayrıca,  projeler kapsamında bu güne kadar 13.415 engelli hastayı, 1339 yatalak durumda olan engelli hastayı, kamu, üniversite, özel sağlık kurumlarına erişimlerinin sağlanarak ilaç ve tıbbi malzemelerinin temin edildiğini belirtti. Günışığı Projesi ile görme engeli olan kişilere eğitim ve sağlık alanında toplum yararına yüksek faydalı bir projeyi sivil toplum kuruluşları ile yaptıkları protokolle yürüttüklerine de değinen Müdür Bilge; Eskişehir eski Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniklerinin bulunduğu bina Engelli Çocuklara Yönelik Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak değerlendirileceğini belirterek bu tür kapsamlı projelerle  engelli vatandaşlarımıza  verilen hizmetlerle  model il olma yolunda ilerlediklerini kaydetti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
EN ACI VEDA EN ACI VEDA Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması s..
Devrim finale kaldı Devrim finale kaldı TÜBİTAK tarafından İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Ch..
Muhteşem kapanış Muhteşem kapanış Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir’in gururu Mithat Körler Valilik..
MÜSİAD başarı diledi MÜSİAD başarı diledi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı