istanbul escort
HABER AKIŞI

Sağlıkta işler iyi gitmiyor

 Tarih: 01-06-2019 11:57:48
Sağlık Sen Şube Başkanı H. Hüseyin Köksal, “Sağlıkta büyük hedefler konmuş devasa yatırımlar yapılıyor, ancak bu yatırımları pozitif enerjiye dönüştürecek sağlık çalışanlarının durumu göz ardı ediliyor. Son dönemde sağlık alanında atılamayan adımlar sebebi ile çalışanların Sağlık Bakanlığı ve sisteme olan inançlarını kaybetmiş, tükenme aşamasına gelmiştir” dedi.

Köksal, “Sürekli sahada olan birisi olarak çözülecek temel sorunlar belli iken mesleki tükenmişlik, idari zafiyet, ben böyle uygun gördüm düşüncesi ile keyfi uygulamalar yapan, sorun çözmeye noktasına gelince “Ankara suçlu” diyen kendi kararları uygulamaya sokmaya gelince aslan kesilen liyakat ve ehliyet sıkıntısı olan idarecilerden dolayı Sağlık çalışanları mutsuz huzursuz, mutsuz ve gelecek kaygısı yaşamaktadır.  Sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanlığı kaynaklı hızlı çözüm beklediği sorunlar; “İflas etmiş döner sermaye sistemi,  3600 Ek göstergeler, yıpranma payının adaletli olarak tekrar yasalaşması, emeklilik yaşında değişime uğrayan çalışanların için yapılacak çalışma, bu sıraladıklarımız Sağlık Bakanlığın yapması gereken işler. Ne yazık ki bu saydığım maddelerin çıkması İçin Cumhurbaşkanının emir vermesi gerekiyor. Yüksek makama kadar gelen bütün makamlar iş üretmiyor herkes en tepeden iş bekliyor. Taşrada Neler Oluyor her zaman sağlık hizmetleri noktasında İlimizin ilk 10 olduğumuzu söyleriz. Gerçekte böyle mi, gerçekte Eskişehir Sağlığı bu yönde mi peki? Sağlık çalışanları mutsuz nerde çalıştığının bir önemi yok. İlde personel planlaması yok. İl sağlık müdürlüğü başkanlıkları hala 3 ayrı müdürlük gibi oryantasyon sıkıntısı yaşıyor. Üst düzey atamaların siyasete kurban edilmesi sebebi ile üst kadrolar uyumsuz ve liyakat sıkıntısı var. Sağlık personeli planlaması düzgün yapılmadığından dolayı iş yükü bir yerde çok fazla iken diğer tarafta yok denecek kadar az. Sağlık personeli işi/alanı dışında masabaşında çalışıyor, ana bina çalışanlarının plansızlığı yüzünden hastanelerde sağlık hizmeti verecek sağlık personeli sıkıntısı yaşıyor. İl olarak sağlık yatırımı noktasında Bilecik, Afyon, Kütahya’nın bile arkasında kaldık. (Şehir Hastanesi ve Yunusemre Devlet Hastanesi Bakanlık projesidir. Sözün özü Eskişehir’de sağlıkta işler iyi gitmiyor” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
EN ACI VEDA EN ACI VEDA Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması s..
Devrim finale kaldı Devrim finale kaldı TÜBİTAK tarafından İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Ch..
Muhteşem kapanış Muhteşem kapanış Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir’in gururu Mithat Körler Valilik..
MÜSİAD başarı diledi MÜSİAD başarı diledi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı