HABER AKIŞI

SAHİPSİZ MÜZE

 Tarih: 21-05-2020 14:32:09
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, bir türlü açılamayan ETİ Şehir ve Göç Müzesi ile ilgili verdiği yazılı soru önergesine Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın,“Bu müze için yapılmış bir başvuru mevcut değil” yanıtını verdiğini açıkladı.

Dr. Jale Nur Süllü, şehrimizin kültürel yaşamı ve turizmine büyük katkısı olan, ancak, Covid19 küresel salgını nedeniyle kapalı olan müzelerimizin özlemle açılmasını beklerken kutlayacağımız 18-24 Mayıs Müzeler Haftası’nda, Eskişehirlilerle bir müjdepaylaşamayacaklarını söyleyerek “verdiğimiz soru önergesi ile ne zaman açılacağını sorduğumuz ETİ Şehir ve Göç Müzesi’nden Bakanlığın haberi olmadığını öğrendik.” dedi.  Süllü, “Eğer yetki Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı’nda ise derhal gerekli başvuruları yaparak müzeyi hizmete açmalıdır. Eğer yetki ajansta değilse müzeyi kimin hizmete açacağı Eskişehir kamuoyuna açıklanmalı, Şehir ve Göç Müzesi sahipsiz kalmamalıdır.” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı