HABER AKIŞI

Sahte tohuma dikkat edin

 Tarih: 11-02-2020 04:00:00

Seyitgazi İlçe Ziraat Odası Başkanı Erhan Erden, çiftçileri sahte tohuma karşı uyardı. Erden, “Emeğinizin boşa gitmemesi için dikkatli olunması gerekiyor” dedi.

Başkan Erden, yaptığı açıklamada, özellikle ay çekirdeği, mısır ve pancar tohumunun tedarikinin yapıldığı bu günlerde yetkili bayilerden ihtiyacınızı karşılaması, sahte tohumlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Erden, "Emeğinizin boşa gitmemesi için dikkatli olunması gerekiyor. Sahte tohum ve ilaç piyasada ciddi manada çoğaldı. Hele hele yok satan mısır tohumları dikkat edilmesi gerekiyor. Bir tane fatura uyduruyorlar, yok şu bayiden çıktı diye, o faturayı da sizin önünüze atıyorlar. Muhatap bulabileceğiniz kişilerden alışveriş yapınız. Son yıllarda yaşanan sahte ve tarihi geçmiş tohumlar maalesef emeklerimizi boşa çıkartmaktadır. Siz de sahte ve tarihi geçmiş tohum mağduru olmak istemiyorsanız aldığınız tohumların üzerindeki Bitki Pasaportunu muhakkak inceleyip şüphelendiğiniz tohumları en yakın Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerine şikâyet edebilirsiniz. Unutmayın satılan sahte tohumlar, hem emeğinizden hem hasadınızın bereketinden çalar. Bol bereketli bir sezon geçirmeniz dileğiyle” diye belirtti.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ 33 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarına d..
VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! VİRÜSE KARŞI SIKI ÖNLEM! Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüsle..
Yunus için birlik Yunus için birlik Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
İyilikler Çarşısı açılıyor İyilikler Çarşısı açılıyor Lösemili Çocuklar Vakfı, (LÖSEV) Eskişehir’de kıyafet, giyim, temizlik maddesi, ..
  SİYASET HABERLERİ
CHP’de Taşel kazandı CHP’de Taşel kazandı CHP Eskişehir 37. Genel Kurulu’nda 4 aday yarışırken çarşaf liste yapılan seçimd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı