HABER AKIŞI

SALGINA DAVETİYE

 Tarih: 18-10-2020 03:22:08

Açıklanan tüm önlemlere rağmen kurallara uymayan, kendi sağlıkları başta olmak üzere çevredekilerin sağlığını tehdit eden kişi veya kişilere yönelik belediyelerin zabıta müdürlüklerine bağlı ekipler tarafından ortaklaşa bir denetim gerçekleştirildi. Dünya genelinde korona virüsüne yakalananların sayısın da artan artış üzerine Eskişehir genelimde de ekiplerce, özellikle halkın yoğun olduğu yerleşim birimleri kontrolden geçirildi. Sabahın erken saatlerinde başlatılan denetimlerde, maskelerini saat gibi kollarında taşıdıkları tespit edilen çok sayıda kişi hakkında gerekli yasal işlemin yapıldığı bildirildi. Koruyucu maskesini çene altı ya da kolunda taşıyanlara yönelik kontroller hafta sonu çeşitli semtlere kurulan pazaryerleri ile alış veriş merkezlerini de kapsadığı öğrenildi. Maske takmadan sokağa çıkanlarında cezalandırılacağı hatırlatıldı.

YİNE TÜVTÜRK

Muttalıp yolu üzerinde bulunan TÜVTÜRK, araç muayene istasyonunda yine virüse davetiye çıkartan sosyal mesafe kuralına uyulmayan manzara ortaya çıktı. Gerekli uyarı ve denetimin yeteri kadar yapılmadığı istasyonda oluşan kuyrukta bekleyenlerin çoğununda koruyucu maske kullanmadıklarını görenler, tepkilerini dile getirerek sorumluları da göreve davet ettiler. Belirlenen kurallara uymayanlara karşı cezai işlemin yapılmasını isteyen vatandaşlar “Böyle kural tanımazlık yaşandığı sürece daha çok kişi virüse yakalanacak” diye dert yandılar. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MACRON’A TEPKİ MACRON’A TEPKİ Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'i hed..
COVID-19 ÇAĞRI HATTI COVID-19 ÇAĞRI HATTI Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Uğur Bilge yeni tip koronavirüs (Covid-19)sa..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı