HABER AKIŞI

SANAYİNİN GÜÇLÜ OLMASI HERKES İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 Tarih: 19-10-2020 15:55:11

CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, EOSB Başkanı Nadir Küpeli ile birlikte Eskişehir sanayisindeki gelişmeleri değerlendirdiler.

 

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret ettiler. Pandemi sürecinde Eskişehir sanayisinde yaşananlar ve normalleşme dönemindeki gelişmeler ile sanayicilerin beklentilerinin konuşulduğu ziyaretin ardından Çakırözer ve Süllü, Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geçerek okulda incelemelerde bulundular.

Son 10 yılın yatırım rekorunu kırdık

EOSB Başkanı Nadir Küpeli ziyaret sırasında CHP milletvekillerine  sanayideki gelişmeler hakkında bilgi verdi. Yatırım noktasında son 10 yılın en yüksek rakamlarına ulaştıklarını aktaran Küpeli,"Salgının mart ayında ülkemizde etkisini göstermesiyle birlikte sanayicilerimizi olumsuz olarak etkiledi. Bu süreçte virüsün sanayicimize ve şehrimize olan etkilerini en aza indirmek için önemli kararlar alarak, uyguladık. Normalleşmenin başladığı haziran ayıyla birlikte üretimde ciddi bir hareketlenme başladı. Elektrik ve doğalgaz tüketimimizde artış yaşanmaya başladı. Eylül ayında elektrik tüketiminde önceki yılların üzerine çıktık. Elektrik tüketiminde rekor düzeye ulaştık. Yatırımcılarımızın bölgemize yoğun bir ilgisi sözkonusu. Yeni arsa tahsisleri bakımından da bu sene son 10 yılın yatırım rekorunu kırmış durumdayız. Bu yılın ilk 8 ayında 37 yatırımcıya 765 bin metrekare arsa tahsisi yaptık” diye konuştu.

Sanayimizin güçlü olması çok önemli

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir sanayisindeki son durumun gelecek adına umut verici olduğunu belirterek, “Ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde, sanayimizin gelişmesi ve güçlü olması hepimiz açısından çok önemli. Sanayicilerimizin işlerini hızlandırmak ve sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Sizlerin durumu görmek için buradayız. Sanayimizin pandemi döneminde yaşadığı sorunlarını ve beklentilerini öğrenmek amacıyla sizleri dinlemeye geldik” dedi.

 Jale Nur Süllü ise, pandemi süresince üretimin durmaması ve çarkların dönmesi için sanayicilerin ve çalışanların fedakârca mücadelesinin takdire şayan olduğunu söyleyerek, “Pandemi döneminde Organize Sanayi Bölgemizdeki firmaların birçoğu üretimlerine ara vermeden devam etti. Fedakârca mücadele etti. Parti olarak her zaman sanayicilerimizin yanındayız.  Çarkların daha hızlı çalışması için, üretimin devam etmesi için sanayicilerimize gereken tüm desteği vermeye hazırız” dedi.

Bölge Müdürlüğü ziyaretinin ardından Başkan Küpeli ile birlikte Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geçen Milletvekilleri Çakırözer ve Süllü,okul hakkında yetkililerden bilgiler alarak, atölye ve derslikleri gezdiler.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı