HABER AKIŞI

Sendikalara kulak verilmeli

 Tarih: 16-10-2020 15:04:27
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Kamu-Sen İl Temsilciliği’ni ziyaret etti. Çakırözer, Eskişehir’de sağlık ve eğitim emekçilerinin talep ve sıkıntılarını dinledi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku ÇakırözerTürkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Türk Eğitim Sen ve Türk Sağlık Sen Eskişehir şube başkanlarıyla bir araya geldi. Çakırözer, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman’dan Eskişehir’de sağlık ve eğitim emekçilerinin talep ve sıkıntılarını dinledi.

Emeklerine teşekkürler

CHP’li Çakırözer, şube başkanları aracılığıyla sağlık emekçileri ve eğitim emekçilerine emekleri için teşekkür etti. Çakırözer, “Dünya olarak bir salgın döneminden geçmekteyiz. Bu süreçte sağlık emekçilerimiz başta olmak üzere eğitimcilerimiz de olağanüstü çaba ile görevlerini yerine getirmek için mücadele veriyor. Emekleri için teşekkür ediyorum. Sağlıkçılarımızın da, öğretmenlerimizin de bu süreçte neler yaşadıklarını biliyoruz. Nereye gitsek talepler aynı. İktidar artık sendikaların sesine kulak vermeli. Öğretmenlerimizin ve sağlıkçılarımızın emeklerinin karşılığı bir an önce verilmeli, tüm talepleri karşılanmalı” dedi.

“Çok yıprandılar”

Ziyarette konuşan Şube Başkanı Urfalı, salgın döneminde eğitim emekçilerinin öğrencilerin en iyi eğitimi alabilmeleri adına çalıştıklarını belirterek, “Öğretmenlerimiz bu olağanüstü salgın döneminde, öğrencilerimizin eğitim süreciyle ilgili ellerinden geleni yapıyorlar. Salgında kademeli de olsa yüz yüze eğitimler başladı. Uzaktan eğitimde, yüz yüze eğitimden çok daha fazla mesai ve emek harcandı.Hak ve kazanımlarının korunması anlamında süreç ve mevzuat her daim öğretmenlerin lehine olacak şekilde işletilmelidir” dedi.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Kararman ise, “Pandemi sürecinde sağlık çalışanları ailelerinden uzakta kaldılar, hasta oldular, maalesef hayatları kaybettiler. Gerçekten çok yıprandılar ve hala yıpranmaya devam ediyorlar.Buna karşılık Sağlık Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler, Türkiye genelinde yaptığımız eylemlere karşılık olarak, sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında bize düzenleme yapılmadı” diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YAŞASIN CUMHURİYET YAŞASIN CUMHURİYET Eskişehir'de kutlamalar kapsamında Vilayet Meydanı'nda saygı duruşunda bulunuldu..
 DOLMUŞLARA ZAMLI TARİFE DOLMUŞLARA ZAMLI TARİFE Eskişehir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı İlhan Ay, 1 Kasım’dan itibaren uygula..
  SİYASET HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı