HABER AKIŞI

Seyitgazi’de örnek işbirliği

 Tarih: 23-03-2020 04:00:00

Seyitgazi'de DSİ tarafından selden korunmak için yapılan 3 kilometre uzunluğundaki kanalın bakımından sorumlu olan Seyitgazi Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa kanal temizliği gerçekleştiriyor. Daha öncede ifade ettiği gibi birlikten hizmet doğduğunu ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, desteği dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti. Seyitgazi Belediyesi tarafından sivrisinek oluşumu ve kötü kokunun önüne geçebilmek için başlatılan kanal temizliğine Büyükşehir Belediyesi ekipleri de iş makineleri ile destek veriyor. Kanalın DSİ tarafından yapıldığını ancak temizlik sorumluluğunun kendilerinde olduğunu ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe "Bu mevsimde kanalda temizlik yapmadığımız takdirde yaz aylarında vatandaşlarımız sivrisinek ve kötü kokudan rahatsızlık duyacaklardır. O yüzden Büyükşehir Belediyemizin desteği ile özveriyle çalışan personellerimiz kanalda dip temizliği gerçekleştiriyor. Burada çalışmaların tamamlanmasının ardından Kırka Mahallemizdeki su kanalında da temizlik çalışması gerçekleştireceğiz. Daha önce de ifade ettiğim gibi Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışıldığında ilçeler daha fazla hizmet alıyor. Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen'in desteği ile birlikten hizmet doğuyor. Ben tüm Seyitgazililer adına hem kendisine hem de özveriyle ilçemizde birçok çalışma yürüten tüm ekibine teşekkür ediyorum" dedi. Çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden kanala komşu Seyitgazililer ise ekiplerin hızlı bir şekilde temizlik çalışmalarını yürüttüğünü belirterek, Yılmaz Büyükerşen ve Uğur Tepe'ye teşekkür ettiler. 

  GÜNDEM HABERLERİ
18 NOKTADA SIKI KONTROL 18 NOKTADA SIKI KONTROL Vali Özdemir Çakacak, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kenttin giri..
Umreciler sevinçli Umreciler sevinçli Eskişehir’de umreden döndükten sonra karantina altına alınan vatandaşlar, 14 gün..
250 milyonluk müjde 250 milyonluk müjde AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ‘’Şeker Pancarı Üreti..
Sağlıkçıların yanındayız Sağlıkçıların yanındayız İl Sağlık Müdürü Bilge’yi ziyaret eden Başkan Nadir Küpeli, “Sağlık çalışanlarım..
HABER ARŞİVİ
Yukarı