HABER AKIŞI

Şükranlılar minnettar

 Tarih: 16-02-2020 04:00:00

Eskişehir’de lavanta üretiminin önemli merkezlerinden biri olan Şükranlı Mahallesi’nden gelen vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında geçtiğimiz yıl 25 bin lavanta fidesi desteği aldıklarını belirten Şükranlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay, Başkan Büyükerşen’e minnettar olduklarını ifade etti.

Ay “Şükranlıyı Türkiye’de lavanta yetiştiriciliğinin önemli noktalarından biri haline getirmek için çalışıyoruz. Üretimi daha da arttırarak lavanta turizminden de gelir elde edeceğimize inanıyoruz. Şükranlılı üreticilerimiz adına Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etmek için geldik” dedi.

Nazik ziyaretleri dolayısıyla Kadir Ay ve yönetimine teşekkür eden Başkan Büyükerşen ise “Arpa, buğday, şeker pancarı gibi klasik tarım ürünlerinin dışında lavanta gibi oldukça önemli bir seviyede gelir sağlayan bir değerin üretimine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şükranlılı hemşehrilerimizin bu alandaki başarısını yakından takip ediyorum” dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
Girişte ateş kontrolü Girişte ateş kontrolü Kütahya'da, Eskişehir istikametinden gelen sürücüler de dahil korona virüs tedbi..
Uykunuzu bozmayın Uykunuzu bozmayın Tüm Uyku Tıbbı ve Araştırmaları Derneği (TUTDER) Genel Başkanı Doç. Dr. Vural Fi..
TÜM PARKLAR KAPATILDI TÜM PARKLAR KAPATILDI Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını kararlılıkla uygulayan Büyükşehir Beledi..
MASKELER OKULDAN MASKELER OKULDAN Eskişehir'deki 3 lisenin öğrencileri ve öğretmenleri, yeni tip koronavirüs (Kovi..
HABER ARŞİVİ
Yukarı