istanbul escort
HABER AKIŞI

Süne zararlısına aman verilmiyor

 Tarih: 11-06-2019 04:00:00

Eskişehir'de, Nisan ayında sünenin ovaya inişi ile başlayan mücadele çalışmaları, sona yaklaşılması sebebiyle bayram süresince de devam etti.

20 EKİP 72 PERSONEL ÇALIŞTI

İl Tarım ve Orman Müdürü Emine Sever, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 2019 yılında Eskişehir'de süne mücadelesinin toplam 20 ekip ve 72 teknik personel ile yaklaşık 2 milyon 100 bin dekar hububat ekili alanda yürütüldüğünü belirtti. Sever, nimf sürveyinin ve ilaçlama döneminin bayram dönemine denk gelmesi sebebiyle teknik ekiplerin bayram süresince de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyledi.

MÜCADELEYE YAKINDAN TAKİP

Ülkesel süne koordinatörü Mümtaz Özkan ve İç Anadolu bölge süne koordinatörü Mehmet Çulcu ile İl Koordinatör ekibi tarafından konuyla ilgili değerlendirme yapıldığını belirten İl Müdürü Emine Sever, 3 Haziran arife günü alınan ilk ilaçlama kararıyla birlikte sünenin fenolojisi ve yoğunluğuna göre ilaçlama kararlarının alınmaya devam ettiğini ifade etti.

 BİR GÜN BİLE VERİM KAYBI DEMEK

İlaçlama kararı alınan yerlerde bir günlük gecikmenin bile ciddi ekonomik kayıplara neden olacağını belirten İl Müdürü Sever, hem ekonomik kayıpların en aza düşürülmesi ve hem de gelecek yıl daha yoğun bir süne tehdidinin yaşanmaması için çiftçilerimizin vakit kaybetmeden derhal ilaçlama yapmaları gerektiğini söyledi. Bu yıl kaliteli buğdaya Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından yüzde 4 ilave kalite primi verileceğini belirten İl Müdürü Sever, süne mücadelesi kapsamında yapılan tüm çalışmaların il ve ülke tarımına hayırlı olmasını temenni etti. 

  GÜNDEM HABERLERİ
EN ACI VEDA EN ACI VEDA Bozüyük ilçesinde kılavuz trenin tünel içerisinde raydan çıkıp duvara çarpması s..
Devrim finale kaldı Devrim finale kaldı TÜBİTAK tarafından İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Ch..
Muhteşem kapanış Muhteşem kapanış Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir’in gururu Mithat Körler Valilik..
MÜSİAD başarı diledi MÜSİAD başarı diledi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Eskişehir Şubesi Başkanı Hakan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı